Products
Manufacturer of a wide range of products which include Chemical Detergent Liquid Mixer Machine Electric Liquid Soap Mixer Blender,Shampoo Liquid Detergent Mixer Production Line 220V / 380V Voltage,SS304 Cosmetic Perfume Making Mac...
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Application scope | Liquid Washing Products |
| Jacket | Non/ 3 Layers |
| Heating method | Jacket electric/steam heating |
| Control | Button/PLC Touch screen |
| Function | Mixing, Emulsifying, Heating |
| Material | S.S316/S.S304 |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Name | Mixer Machine |
| User | Shampoo |
| Operation panel | Button Control |
| Type | Portable |
| Voltage | 220V/380V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Packaging Details | Wooden case |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Material | Stainless Steel 304 / SUS316L |
| Machine Type | Perfume Making Machine |
| Function | Cooling, filter and mixing |
| Application scope | Perfume, toner and cleansing water |
| Temperature | -15 centigrade |
| Stirrer type | Paddle Mixer |
| Filter Air Pressure | 0.2Mpa |
| Filtration Accuracy | 0.2um |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HPM-M |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Automatic Perfume Filling Line |
| Filling type | Vacuum filling |
| Filling speed | 20-30BPM |
| Crimping machine | Two heads |
| Collar machine | One size one mold |
| Weight | 300kg |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HPM-APF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Semi auto perfume filling machine |
| Filling type | Vacuum filling |
| Filling speed | 20-40BPM |
| Filling accuracy | ±1mm |
| Keywords | Perfume Making Equipment |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HPM-VF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Semi auto perfume filling crimping line |
| Filling type | Vacuum filling |
| Crimping size | Customized mold |
| Collar machine | One size one mold |
| Orign | Guangdong, China |
| Type | HPM-SPFL |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HPM-SPFL |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Semi auto perfume filling crimping line |
| Filling type | Vacuum filling |
| Crimping machine | Manual type |
| Bottle collar machine | Manual type |
| Brand | HONEMIX |
| Collar working head | Customized |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HPM-SPFL |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Semi auto perfume filling machine |
| Filling type | Vacuum filling |
| Filling speed | 20-40BPM |
| Filling accuracy | ±1mm |
| Filling heads | Four heads |
| Weight | 50kg |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HPM-VF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Perfume filtering system |
| Filter size | 0.8um |
| Filter pressure | 0.15Mpa |
| Function | Filter liquid impurities |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HPM-PF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Perfume filtering system |
| Filter size | 0.2um |
| Filter pressure | 0.2Mpa |
| Function | Filter liquid impurities |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HPM-PF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!