Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1200 Wh Electric Energy 300-1200KVA Power Level Vertiv Liebert EXL UPS for IDC,Industrial Vertiv Liebert ITA2 5KVA 20KVA Online Double Conversion UPS for,Visench CP Industrial...
MOQ:
Price: $41,705.00 - $124,102.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Electric Energy | 1200 Wh |
| Product name | Vertiv Liebert EXL UPS |
| Power level | 300-1200KVA |
| Technology | 380/400/415VAC |
| Product type | Tower UPS |
| Input Voltage | 380/400/415VAC |
| Voltage range | 200-478VAC |
| Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Output Voltage | 380/400/415VAC |
| Output power factor | 1 |
| Output Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv Liebert EXL UPS 300KVA-1200KVA |
MOQ:
Price: $1,077.00 - $4,161.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Product name | Vertiv ITA2 UPS |
| Power level | 5-20KVA |
| Technology | 220/230/240VAC |
| Product type | Tower UPS/Rack-mounted UPS |
| Input Voltage | 220VAC |
| Voltage range | 100~288VAC |
| Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Output Voltage | 220/230/240VAC |
| Output power factor | 0.99 |
| Output Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv ITA2 UPS |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/months |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | cartons |
| Product name | CP 10-500K Industrial UPS |
| Rated Capacity | 10KVA-500KVA |
| Power Factor | 0.8 |
| Rated Voltage | 380/400/415VAC |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Input Current Harmonics | 6 Pulses: ≤30% 12 Pulses: ≤10% |
| Conversion Time | 0ms |
| Output Voltage | 220V,230V,240V/380V, 400V,415V |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Crest Factor Ratio | 3: 1 |
| Overload Capacity | 110%~125%:10mins 125%~150%:1mins |
| System Efficiency | DC220V:87% DC380V: 92% |
| Protection Level | IP42 |
| Display | LED |
| Communication Interface | RS232/485,EPO |
| Transformer | Built-in isolation transformer |
| Incoming Line Method | Lower Incoming Line |
| Storage Environment | -15 ~ 70℃ |
| Operating Temperature | 0~40℃ |
| Altitude | ≤ 1000m |
| Relative Humidity | 0-95% |
| Standard | IEC62040-2, IEC62040-3 |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | Visench CP Industrial UPS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/months |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | cartons |
| Product name | Santak SIU 10-200K Industrial UPS |
| Rated Capacity | 10KVA-200KVA |
| Power Factor | 0.9 |
| Rated Voltage | 380/400/415VAC |
| Input Frequency | 50/ 60Hz |
| Input Current Harmonics | 6 Pulses: ≤30% 12 Pulses: ≤10% |
| Conversion Time | 0ms |
| Output Voltage | 220V,230V,240V/380V, 400V,415V |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Crest Factor Ratio | 3: 1 |
| Overload Capacity | 110%~125%:10mins 125%~150%:1mins |
| System Efficiency | DC220V:87% DC380V: 92% |
| Protection Level | IP42 |
| Display | LED |
| Communication Interface | RS232/485,EPO |
| Transformer | Built-in isolation transformer |
| Incoming Line Method | Lower Incoming Line |
| Storage Environment | -15 ~ 70℃ |
| Operating Temperature | 0~40℃ |
| Altitude | ≤ 1000m |
| Relative Humidity | 0-95% |
| Standard | IEC62040-2, IEC62040-3 |
| Brand Name | Santak |
| Model Number | Santak SIU Industrial UPS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/months |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | cartons |
| Product name | Santak SIU 10-200K Industrial UPS |
| Rated Capacity | 10KVA-200KVA |
| Power Factor | 0.9 |
| Rated Voltage | 380/400/415VAC |
| Input Frequency | 50/ 60Hz |
| Input Current Harmonics | 6 Pulses: ≤30% 12 Pulses: ≤10% |
| Conversion Time | 0ms |
| Output Voltage | 220V,230V,240V/380V, 400V,415V |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Crest Factor Ratio | 3: 1 |
| Overload Capacity | 110%~125%:10mins 125%~150%:1mins |
| System Efficiency | DC220V:87% DC380V: 92% |
| Protection Level | IP42 |
| Display | LED |
| Communication Interface | RS232/485,EPO |
| Transformer | Built-in isolation transformer |
| Incoming Line Method | Lower Incoming Line |
| Storage Environment | -15 ~ 70℃ |
| Operating Temperature | 0~40℃ |
| Altitude | ≤ 1000m |
| Relative Humidity | 0-95% |
| Standard | IEC62040-2, IEC62040-3 |
| Brand Name | Santak |
| Model Number | Santak SIU Industrial UPS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/months |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | cartons |
| Product name | Santak SIU 10-200K Industrial UPS |
| Rated Capacity | 10KVA-200KVA |
| Power Factor | 0.9 |
| Rated Voltage | 380/400/415VAC |
| Input Frequency | 50/ 60Hz |
| Input Current Harmonics | 6 Pulses: ≤30% 12 Pulses: ≤10% |
| Conversion Time | 0ms |
| Output Voltage | 220V,230V,240V/380V, 400V,415V |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Crest Factor Ratio | 3: 1 |
| Overload Capacity | 110%~125%:10mins 125%~150%:1mins |
| System Efficiency | DC220V:87% DC380V: 92% |
| Protection Level | IP42 |
| Display | LED |
| Communication Interface | RS232/485,EPO |
| Transformer | Built-in isolation transformer |
| Incoming Line Method | Lower Incoming Line |
| Storage Environment | -15 ~ 70℃ |
| Operating Temperature | 0~40℃ |
| Altitude | ≤ 1000m |
| Relative Humidity | 0-95% |
| Standard | IEC62040-2, IEC62040-3 |
| Brand Name | Santak |
| Model Number | Santak SIU Industrial UPS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/months |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | cartons |
| Product name | Santak SIU 10-200K Industrial UPS |
| Rated Capacity | 10KVA-200KVA |
| Power Factor | 0.9 |
| Rated Voltage | 380/400/415VAC |
| Input Frequency | 50/ 60Hz |
| Input Current Harmonics | 6 Pulses: ≤30% 12 Pulses: ≤10% |
| Conversion Time | 0ms |
| Output Voltage | 220V,230V,240V/380V, 400V,415V |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Crest Factor Ratio | 3: 1 |
| Overload Capacity | 110%~125%:10mins 125%~150%:1mins |
| System Efficiency | DC220V:87% DC380V: 92% |
| Protection Level | IP42 |
| Display | LED |
| Communication Interface | RS232/485,EPO |
| Transformer | Built-in isolation transformer |
| Incoming Line Method | Lower Incoming Line |
| Storage Environment | -15 ~ 70℃ |
| Operating Temperature | 0~40℃ |
| Altitude | ≤ 1000m |
| Relative Humidity | 0-95% |
| Standard | IEC62040-2, IEC62040-3 |
| Brand Name | Santak |
| Model Number | Santak SIU Industrial UPS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!