Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1200 Wh Electric Energy 300-1200KVA Power Level Vertiv Liebert EXL UPS for IDC,Industrial Vertiv Liebert ITA2 5KVA 20KVA Online Double Conversion UPS for,Multi-function Rack M...
MOQ:
Price: $41,705.00 - $124,102.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Electric Energy | 1200 Wh |
| Product name | Vertiv Liebert EXL UPS |
| Power level | 300-1200KVA |
| Technology | 380/400/415VAC |
| Product type | Tower UPS |
| Input Voltage | 380/400/415VAC |
| Voltage range | 200-478VAC |
| Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Output Voltage | 380/400/415VAC |
| Output power factor | 1 |
| Output Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv Liebert EXL UPS 300KVA-1200KVA |
MOQ:
Price: $1,077.00 - $4,161.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Product name | Vertiv ITA2 UPS |
| Power level | 5-20KVA |
| Technology | 220/230/240VAC |
| Product type | Tower UPS/Rack-mounted UPS |
| Input Voltage | 220VAC |
| Voltage range | 100~288VAC |
| Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Output Voltage | 220/230/240VAC |
| Output power factor | 0.99 |
| Output Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv ITA2 UPS |
MOQ: 10 units
Price: $1,190.00/units 10-199 units
| Warranty | 2 years |
| Anode Material | LFP |
| Application | Home Appliances, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies |
| Product name | Rack-mount Storage Lifepo4 Battery |
| Nominal Voltage | 51.2 V |
| Nominal Capacity | 100AH |
| Rated Energy(Wh) | 5120wh |
| Battery type | Lifepo4 |
| Cycle life | >6000(0.5C@ 25℃,60% DOD) |
| Max current(A) | 60A |
| Size (mm) | 470*452*160 |
| Weight (kg) | 46 |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Port | Shenzhen Port/HongKong Port |
| Supply Ability | 10000 Unit/Units per Month |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | HS-GS5500W, HS-GS5500W |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 10 units
Price: $2,206.00/units 10-199 units
| Battery Size | LifePO4 |
| Weight | 70KG |
| Warranty | 2 years |
| Anode Material | LFP |
| Application | Home Appliances, Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies |
| Product name | Wall-mounted Lifepo4 Battery |
| Nominal Voltage | 51.2 V |
| Nominal Capacity | 186AH |
| Rated Energy(Wh) | 9523 |
| Battery type | Lifepo4 |
| Cycle life | >6000(0.5C@ 25℃,60% DOD) |
| Max current(A) | 166A |
| Size (mm) | 457*163*760 |
| Weight (kg) | 70KG |
| Safety & Certification | CE,EMC,TUV(IEC62619),UL1973,UN38.3 |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Port | Shenzhen Port/HongKong Port |
| Supply Ability | 10000 Unit/Units per Month |
| Brand Name | Visench |
| Model Number | HS-BG9500W |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 10 units
Price: $1,175.00/units 10-199 units
| Battery Type | Lithium Ion |
| Product name | Wall-mounted Lifepo4 Battery |
| Nominal Voltage | 51.2 V |
| Nominal Capacity | 100AH |
| Rated Energy(Wh) | 5120 |
| Battery type | Lifepo4 |
| Cycle life | >6000(0.5C@ 25℃,60% DOD) |
| Max current(A) | 100 |
| Warranty | 2 years |
| Size (mm) | 420*160*580mm |
| Weight (kg) | 51KG |
| Inverter Type | NO |
| Power Source | Other |
| Plug Type | ALL |
| Special Features | Home energy system |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Model Number | HS-BG5000W |
| Brand Name | Visench |
| Place of Origin | GUANDONG |
MOQ:
Price: $868.00/units 1-99 units
| Battery Type | Lithium Ion |
| Product name | Wall-mounted Lifepo4 Battery |
| Nominal Voltage | 51.2 V |
| Nominal Capacity | 70AH |
| Rated Energy(Wh) | 3584 |
| Battery type | Lifepo4 |
| Cycle life | >6000(0.5C@ 25℃,60% DOD) |
| Max current(A) | 60A |
| Size (mm) | 374*138*530 |
| Weight (kg) | 32KG |
| Safety & Certification | CE,EMC,TUV(IEC62619),UL1973,UN38.3 |
| Inverter Type | NO |
| Controller Type | NONE |
| Power Source | Battery |
| Plug Type | NO |
| Special Features | Home energy storage |
| Packaging Details | color box+ carton Wall Mounted 51.2 V 70AH Lifepo4 Lithium Ion Battery for Home Solar Energy Storage |
| Model Number | HS-BG3500W |
| Brand Name | Visench |
| Place of Origin | Guandong |
MOQ: 10 units
Price: $1,175.00/units 10-199 units
| Battery Type | Lithium Ion |
| Output Power Range | 5~10 kWh |
| System Type | Wall-mounted |
| Product name | Wall-mounted Lifepo4 Battery |
| Nominal Voltage | 51.2 V |
| Nominal Capacity | 100AH |
| Rated Energy(Wh) | 5120 |
| Battery type | Lifepo4 |
| Cycle life | >6000(0.5C@ 25℃,60% DOD) |
| Max current(A) | 100 |
| Warranty | 2 years |
| Size (mm) | 420*160*580mm |
| Weight (kg) | 51KG |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Model Number | HS-BG5000W |
| Brand Name | Visench |
| Place of Origin | GUANDONG |
MOQ: 10 units
Price: $1,175.00/units 10-199 units
| Battery Type | Lithium Ion |
| Output Power Range | 5~10 kWh |
| System Type | Wall-mounted |
| Product name | Wall-mounted Lifepo4 Battery |
| Nominal Voltage | 51.2 V |
| Nominal Capacity | 100AH |
| Rated Energy(Wh) | 5120 |
| Battery type | Lifepo4 |
| Cycle life | >6000(0.5C@ 25℃,60% DOD) |
| Max current(A) | 100 |
| Warranty | 2 years |
| Size (mm) | 420*160*580mm |
| Weight (kg) | 51KG |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Model Number | HS-BG5000W |
| Brand Name | Visench |
| Place of Origin | GUANDONG |
MOQ: 10 units
Price: $1,175.00/units 10-199 units
| Battery Type | Lithium Ion |
| Output Power Range | 5~10 kWh |
| System Type | Wall-mounted |
| Product name | Wall-mounted Lifepo4 Battery |
| Nominal Voltage | 51.2 V |
| Nominal Capacity | 100AH |
| Rated Energy(Wh) | 5120 |
| Battery type | Lifepo4 |
| Cycle life | >6000(0.5C@ 25℃,60% DOD) |
| Max current(A) | 100 |
| Warranty | 2 years |
| Size (mm) | 420*160*580mm |
| Weight (kg) | 51KG |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Model Number | HS-BG5000W |
| Brand Name | Visench |
| Place of Origin | GUANDONG |
MOQ: 10 units
Price: $1,175.00/units 10-199 units
| Battery Type | Lithium Ion |
| Output Power Range | 5~10 kWh |
| System Type | Wall-mounted |
| Product name | Wall-mounted Lifepo4 Battery |
| Nominal Voltage | 51.2 V |
| Nominal Capacity | 100AH |
| Rated Energy(Wh) | 5120 |
| Battery type | Lifepo4 |
| Cycle life | >6000(0.5C@ 25℃,60% DOD) |
| Max current(A) | 100 |
| Warranty | 2 years |
| Size (mm) | 420*160*580mm |
| Weight (kg) | 51KG |
| Packaging Details | color box+ carton |
| Model Number | HS-BG5000W |
| Brand Name | Visench |
| Place of Origin | GUANDONG |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!