Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1200 Wh Electric Energy 300-1200KVA Power Level Vertiv Liebert EXL UPS for IDC,Industrial Vertiv Liebert ITA2 5KVA 20KVA Online Double Conversion UPS for,Prefabricated Module ...
MOQ:
Price: $41,705.00 - $124,102.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Electric Energy | 1200 Wh |
| Product name | Vertiv Liebert EXL UPS |
| Power level | 300-1200KVA |
| Technology | 380/400/415VAC |
| Product type | Tower UPS |
| Input Voltage | 380/400/415VAC |
| Voltage range | 200-478VAC |
| Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Output Voltage | 380/400/415VAC |
| Output power factor | 1 |
| Output Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv Liebert EXL UPS 300KVA-1200KVA |
MOQ:
Price: $1,077.00 - $4,161.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Product name | Vertiv ITA2 UPS |
| Power level | 5-20KVA |
| Technology | 220/230/240VAC |
| Product type | Tower UPS/Rack-mounted UPS |
| Input Voltage | 220VAC |
| Voltage range | 100~288VAC |
| Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Output Voltage | 220/230/240VAC |
| Output power factor | 0.99 |
| Output Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv ITA2 UPS |
MOQ: 1
Price: CN¥41,429.70
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Phase | Three Phase |
| Electric Energy | 400Wh |
| Voltage | 380/400/415VAC |
| Frequency | 50/60Hz |
| Overload capacity | 110% for 1 hour; 125% for 10 minutes, 150% for 1 minute |
| System efficiency | Up to 97.3% efficiency in double conversion mode |
| Operating temperature | 0~40°C |
| Altitude | ≤ 1000 m derated use required at higher altitudes |
| Power range | 400kVA-2500kVA |
| Protection | Overvoltage |
| Weight | Other |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | 400KVA |
MOQ: 1
Price: $5,999
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Phase | Three Phase |
| Electric Energy | 400 Wh |
| Voltage | 380/400/415VAC |
| Frequency | 50/60Hz |
| Overload capacity | 110% for 1 hour; 125% for 10 minutes, 150% for 1 minute |
| System efficiency | Up to 97.3% efficiency in double conversion mode |
| Operating temperature | 0~40°C |
| Altitude | ≤ 1000 m derated use required at higher altitudes |
| Protection | Overvoltage |
| Weight | Other |
| Power Capacity | 400kVA-2500kVA |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Industry Standards | GB IEC |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | 400KVA |
MOQ: 1
Price: $5,999
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Phase | Three Phase |
| Electric Energy | 400 Wh |
| Voltage | 380/400/415VAC |
| Frequency | 50/60Hz |
| Overload capacity | 110% for 1 hour; 125% for 10 minutes, 150% for 1 minute |
| System efficiency | Up to 97.3% efficiency in double conversion mode |
| Operating temperature | 0~40°C |
| Altitude | ≤ 1000 m derated use required at higher altitudes |
| Power Capacity | 500KVA/600KVA |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Protection | Overvoltage |
| Weight | Other |
| Industry Standards | GB IEC |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | 400KVA |
MOQ: 1
Price: CN¥41,429.70
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Phase | Three Phase |
| Electric Energy | 400 Wh |
| Voltage | 380/400/415VAC |
| Frequency | 50/60Hz |
| Overload capacity | 110% for 1 hour; 125% for 10 minutes, 150% for 1 minute |
| System efficiency | Up to 97.3% efficiency in double conversion mode |
| Operating temperature | 0~40°C |
| Altitude | ≤ 1000 m derated use required at higher altitudes |
| Power Capacity | 400KVA/500KVA/600KVA/800KVA |
| Output Waveform | Pure Sine Wave |
| Protection | Overvoltage |
| Weight | Other |
| Brand | Eaton |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | 400KVA |
MOQ: 1
Price: $5,999
| Battery Type | Lead Acid LFP Battery |
| Phase | Three Phase |
| Electric Energy | 400 Wh |
| Overall Dimension | L x [3400/3600] x [2523/2723] mm, L ≤ 5m |
| Cabinet Quantity | 10-48 Units |
| Skylight Width | 300/600/800mm |
| UPS Power Module | 25kw |
| Smart Busway Current | 160/250/400/630A |
| Cooling Capacity | 25-60kw |
| Display Screen | 21.5-Inch FHD Touch Screen |
| Cabinet Dimension | [600/800] x [1100/1200] x [2000/2200] mm |
| UPS Rated Capacity | 125kVA/125kW |
| Air Supply Method | Horizontal row-based air supply |
| Cooling Method | Air-cooled, water-cooled, chilled water |
| Indoor Unit Dimension | [300/600] x 1100 x 2000 mm |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | Eaton Micro Modular Data Center |
MOQ: 1
Price: $5,999
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Phase | Three Phase |
| Electric Energy | 400 Wh |
| Voltage | 380/400/415VAC |
| Frequency | 50/60Hz |
| Overload capacity | 110% for 1 hour; 125% for 10 minutes, 150% for 1 minute |
| System efficiency | Up to 97.3% efficiency in double conversion mode |
| Operating temperature | 0~40°C |
| Altitude | ≤ 1000 m derated use required at higher altitudes |
| Protection | Overvoltage |
| Weight | Other |
| Power Range | 400kVA-2500kVA |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Industry standards | GB IEC |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | 400KVA |
MOQ: 1
Price: $5,999
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Phase | Three Phase |
| Electric Energy | 400Wh |
| Voltage | 380/400/415VAC |
| Frequency | 50/60Hz |
| Overload capacity | 110% for 1 hour; 125% for 10 minutes, 150% for 1 minute |
| System efficiency | Up to 97.3% efficiency in double conversion mode |
| Operating temperature | 0~40°C |
| Altitude | ≤ 1000 m derated use required at higher altitudes |
| Protection | Overvoltage |
| Weight | Other |
| Power Range | 400kVA-2500kVA |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | 400KVA |
| Certification | GB/IEC |
MOQ: 1
Price: $5,999
| Battery Type | Lead Acid LFP Battery |
| Phase | Three Phase |
| Electric Energy | 400 Wh |
| Overall Dimension | L x [3400/3600] x [2523/2723] mm, L ≤ 5m |
| Cabinet Quantity | 10-48 Units |
| Skylight Width | 300/600/800mm |
| UPS Power Module | 25kw |
| Smart Busway Current | 160/250/400/630A |
| Cooling Capacity | 25-60kw |
| Display Size | 21.5-Inch FHD Touch Screen |
| Cabinet Dimension | [600/800] x [1100/1200] x [2000/2200] mm |
| UPS Rated Capacity | 125kVA/125kW |
| Indoor Unit Dimension | [300/600] x 1100 x 2000 mm |
| Monitoring Collector Ports | 16×RS485, 12×DI, 4×DO, 2×LAN |
| Air Supply Method | Horizontal row-based |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | Eaton Micro Modular Data Center |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!