Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1200 Wh Electric Energy 300-1200KVA Power Level Vertiv Liebert EXL UPS for IDC,Industrial Vertiv Liebert ITA2 5KVA 20KVA Online Double Conversion UPS for,APC Smart UPS On Line...
MOQ:
Price: $41,705.00 - $124,102.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Electric Energy | 1200 Wh |
| Product name | Vertiv Liebert EXL UPS |
| Power level | 300-1200KVA |
| Technology | 380/400/415VAC |
| Product type | Tower UPS |
| Input Voltage | 380/400/415VAC |
| Voltage range | 200-478VAC |
| Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Output Voltage | 380/400/415VAC |
| Output power factor | 1 |
| Output Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv Liebert EXL UPS 300KVA-1200KVA |
MOQ:
Price: $1,077.00 - $4,161.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Product name | Vertiv ITA2 UPS |
| Power level | 5-20KVA |
| Technology | 220/230/240VAC |
| Product type | Tower UPS/Rack-mounted UPS |
| Input Voltage | 220VAC |
| Voltage range | 100~288VAC |
| Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Output Voltage | 220/230/240VAC |
| Output power factor | 0.99 |
| Output Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv ITA2 UPS |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Brand Name | APC |
| Model Number | SURT1000XLI-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Brand Name | APC |
| Model Number | SURT2000XLI-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Brand Name | APC |
| Model Number | SURT3000XLI-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Brand Name | APC |
| Model Number | SURT5000XLI-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Nominal Input Voltage | 208V, 240V |
| Replacement Battery | RBC44 |
| Control Panel | Multi-function LCD status and control console |
| Audible Alarm | Alarm when on battery, distinctive low battery alarm, configurable delays |
| Nominal Output Voltage | 208V, 240V |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Connections | NEMA L5-30P, NEMA L6-30P, Hard Wire 3-wire (2PH + G) |
| Battery Type | Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof |
| Battery Life | 3 - 5 years |
| Surge Energy Rating | 480 Joules |
| Output Connections | NEMA 5-15R, NEMA 5-20R, NEMA L5-20R, NEMA L6-20R, NEMA L14-30R, Hard Wire 3-wire (H N + G) |
| Topology | Double Conversion Online |
| Output Power Capacity | 6kVA/6kW |
| Interface Port(S) | DB-9 RS-232, SmartSlot, USB |
| Brand Name | APC |
| Model Number | SURT6000XLI-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Nominal Input Voltage | 208V, 240V |
| Replacement Battery | RBC44 |
| Control Panel | Multi-function LCD status and control console |
| Audible Alarm | Alarm when on battery, distinctive low battery alarm, configurable delays |
| Nominal Output Voltage | 208V, 240V |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Connections | NEMA L5-30P, NEMA L6-30P, Hard Wire 3-wire (2PH + G) |
| Battery Type | Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof |
| Battery Life | 3 - 5 years |
| Surge Energy Rating | 480 Joules |
| Output Connections | NEMA 5-15R, NEMA 5-20R, NEMA L5-20R, NEMA L6-20R, NEMA L14-30R, Hard Wire 3-wire (H N + G) |
| Topology | Double Conversion Online |
| Output Power Capacity | 8kVA/8kW |
| Interface Port(S) | DB-9 RS-232, SmartSlot, USB |
| Brand Name | APC |
| Model Number | SURT8000XLI-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Nominal Input Voltage | 208V, 240V |
| Replacement Battery | RBC44 |
| Control Panel | Multi-function LCD status and control console |
| Audible Alarm | Alarm when on battery, distinctive low battery alarm, configurable delays |
| Nominal Output Voltage | 208V, 240V |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Connections | NEMA L5-30P, NEMA L6-30P, Hard Wire 3-wire (2PH + G) |
| Battery Type | Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof |
| Battery Life | 3 - 5 years |
| Surge Energy Rating | 480 Joules |
| Output Connections | NEMA 5-15R, NEMA 5-20R, NEMA L5-20R, NEMA L6-20R, NEMA L14-30R, Hard Wire 3-wire (H N + G) |
| Topology | Double Conversion Online |
| Output Power Capacity | 10kVA/10kW |
| Interface Port(S) | DB-9 RS-232, SmartSlot, USB |
| Brand Name | APC |
| Model Number | SURT10000XLI-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Nominal Input Voltage | 230V,380V,415V |
| Control Panel | Multi-function LCD status and control console |
| Audible Alarm | Alarm when on battery, distinctive low battery alarm, configurable delays |
| Nominal Output Voltage | 230V,380V,415V |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Connections | NEMA L5-30P, NEMA L6-30P, Hard Wire 3-wire (2PH + G) |
| Battery Type | Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof |
| Surge Energy Rating | 480 Joules |
| Output Connections | NEMA 5-15R, NEMA 5-20R, NEMA L5-20R, NEMA L6-20R, NEMA L14-30R, Hard Wire 3-wire (H N + G) |
| Topology | Double Conversion Online |
| Output Power Capacity | 15kVA/15kW |
| Interface Port(S) | DB-9 RS-232, SmartSlot, USB |
| Brand Name | APC |
| Model Number | SURT15KUXI-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!