Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1200 Wh Electric Energy 300-1200KVA Power Level Vertiv Liebert EXL UPS for IDC,Industrial Vertiv Liebert ITA2 5KVA 20KVA Online Double Conversion UPS for,B. B. Battery BP Seri...
MOQ:
Price: $41,705.00 - $124,102.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Electric Energy | 1200 Wh |
| Product name | Vertiv Liebert EXL UPS |
| Power level | 300-1200KVA |
| Technology | 380/400/415VAC |
| Product type | Tower UPS |
| Input Voltage | 380/400/415VAC |
| Voltage range | 200-478VAC |
| Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Output Voltage | 380/400/415VAC |
| Output power factor | 1 |
| Output Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv Liebert EXL UPS 300KVA-1200KVA |
MOQ:
Price: $1,077.00 - $4,161.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Product name | Vertiv ITA2 UPS |
| Power level | 5-20KVA |
| Technology | 220/230/240VAC |
| Product type | Tower UPS/Rack-mounted UPS |
| Input Voltage | 220VAC |
| Voltage range | 100~288VAC |
| Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Output Voltage | 220/230/240VAC |
| Output power factor | 0.99 |
| Output Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv ITA2 UPS |
MOQ: 10 units
Price: CN¥513.05/units >=10 units
| Chargeable | Yes |
| Application | UPS, Uninterruptible Power Supplies |
| Battery Size | 12V 28Ah |
| Battery Type | VRLA |
| Weight | 9.6kg, 9.6kg |
| Electric Energy | 336 Wh |
| Model NO. | B. B. BP28-12FR |
| Electrolyte | Acid |
| Rechargeable | Chargeable |
| HS Code | 8415812090 |
| Nominal Voltage | 12V |
| Size (L*W*H) | 175mm*166mm*125mm |
| Trademark | B. B. |
| Shape | Square Battery |
| Max.Charge Current | 8.4A |
| Brand Name | B. B. |
| Model Number | BP28-12FR |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 10 units
Price: CN¥260.88/units >=10 units
| Chargeable | Yes |
| Application | UPS, Uninterruptible Power Supplies |
| Battery Size | 12V 17Ah |
| Battery Type | VRLA |
| Weight | 6.15kg, 6.15kg |
| Electric Energy | 204 Wh |
| Model NO. | B. B. BP17-12FR |
| Electrolyte | Acid |
| Rechargeable | Chargeable |
| HS Code | 8415812090 |
| Nominal Voltage | 12V |
| Size (L*W*H) | 181mm*76mm*166mm |
| Trademark | B. B. |
| Shape | Square Battery |
| Max.Charge Current | 5.1A |
| Brand Name | B. B. |
| Model Number | BP17-12FR |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 10 units
Price: CN¥188.41/units >=10 units
| Chargeable | Yes |
| Application | UPS, Uninterruptible Power Supplies |
| Battery Size | 12V 12Ah |
| Battery Type | VRLA |
| Weight | 3.94kg, 3.94kg |
| Electric Energy | 144 Wh |
| Model NO. | B. B. BP28-12FR |
| Electrolyte | Acid |
| Rechargeable | Chargeable |
| HS Code | 8415812090 |
| Nominal Voltage | 12V |
| Size (L*W*H) | 151mm*98mm*94mm |
| Trademark | B. B. |
| Shape | Square Battery |
| Max.Charge Current | 3.6A |
| Brand Name | B. B. |
| Model Number | BP12-12FR |
| Place of Origin | Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!