Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1200 Wh Electric Energy 300-1200KVA Power Level Vertiv Liebert EXL UPS for IDC,Industrial Vertiv Liebert ITA2 5KVA 20KVA Online Double Conversion UPS for,High Industrial Preci...
MOQ:
Price: $41,705.00 - $124,102.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Electric Energy | 1200 Wh |
| Product name | Vertiv Liebert EXL UPS |
| Power level | 300-1200KVA |
| Technology | 380/400/415VAC |
| Product type | Tower UPS |
| Input Voltage | 380/400/415VAC |
| Voltage range | 200-478VAC |
| Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Output Voltage | 380/400/415VAC |
| Output power factor | 1 |
| Output Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv Liebert EXL UPS 300KVA-1200KVA |
MOQ:
Price: $1,077.00 - $4,161.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Product name | Vertiv ITA2 UPS |
| Power level | 5-20KVA |
| Technology | 220/230/240VAC |
| Product type | Tower UPS/Rack-mounted UPS |
| Input Voltage | 220VAC |
| Voltage range | 100~288VAC |
| Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Output Voltage | 220/230/240VAC |
| Output power factor | 0.99 |
| Output Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv ITA2 UPS |
MOQ:
Price: $2,757.42 - $6,622.84/pieces
| Applicable Industries | Marine |
| Type | industrial air conditioner |
| Operating Voltage | 380vac |
| Mounting | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 500*500*1740 |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Airflow | 3000m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel, Motor, Gearbox |
| Weight (KG) | 150 KG |
| category | Constant temperature and humidity type |
| Energy efficiency ratio | 3.0 |
| Power Specifications | 380VAC/50HZ |
| Indoor unit maximum current | 11.5A/15.5A/7A/12A |
| Outdoor unit maximum current | 1.1/1.2 |
| Recommended input circuit breaker | 25A/4P//16/4P |
| Number of presses | 1 |
| Air supply method | Come forward to blow the air |
| Evaporator form | large area"/"type evaporator |
| weight(kg) | 130 |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | visench |
MOQ:
Price: $2,757.42 - $6,622.84/pieces
| Applicable Industries | Marine |
| Type | industrial air conditioner |
| Operating Voltage | 380vac |
| Mounting | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 500*500*1740 |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Airflow | 3000m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel, Motor, Gearbox |
| Weight (KG) | 150 KG |
| category | Constant temperature and humidity type |
| Energy efficiency ratio | 3.0 |
| Power Specifications | 380VAC/50HZ |
| Indoor unit maximum current | 11.5A/15.5A/7A/12A |
| Outdoor unit maximum current | 1.1/1.2 |
| Recommended input circuit breaker | 25A/4P//16/4P |
| Number of presses | 1 |
| Air supply method | Come forward to blow the air |
| Evaporator form | large area"/"type evaporator |
| weight(kg) | 130 |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | visench |
MOQ:
Price: $2,757.42 - $6,622.84/pieces
| Applicable Industries | Marine |
| Type | industrial air conditioner |
| Operating Voltage | 380vac |
| Mounting | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 500*500*1740 |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Airflow | 3000m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel, Motor, Gearbox |
| Weight (KG) | 150 KG |
| category | Constant temperature and humidity type |
| Energy efficiency ratio | 3.0 |
| Power Specifications | 380VAC/50HZ |
| Indoor unit maximum current | 11.5A/15.5A/7A/12A |
| Outdoor unit maximum current | 1.1/1.2 |
| Recommended input circuit breaker | 25A/4P//16/4P |
| Number of presses | 1 |
| Air supply method | Come forward to blow the air |
| Evaporator form | large area"/"type evaporator |
| weight(kg) | 130 |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | visench |
MOQ:
Price: $7,500.00 - $19,000.00/pieces
| Applicable Industries | Manufacturing Plant |
| Type | Precision Industrial Air Conditioner |
| Operating Voltage | 380/400 VAC |
| Mounting | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 1100*600*2000 mm |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Airflow | 4200 5500 8500 10200 10250m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel, Motor, Other |
| Weight (KG) | 215 KG |
| Product name | Vertiv liebert CRV4 |
| Cooling capacity | 18.8KW 30.6KW 42.5KW 51.2KW 62.2KW |
| Air volume | 4200 5500 8500 10200 10250m³/h |
| FLA (A) | 19.1 |
| Net weight | 215 235 320 335 340KG |
| Dimensions(W*D*H MM) | 600*1100*2000 |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv liebert |
MOQ:
Price: $1,693.71 - $3,387.42/pieces
| Applicable Industries | Marine |
| Type | industrial air conditioner |
| Operating Voltage | 380vac |
| Mounting | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 500*500*1740 |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Airflow | 3000m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel, Motor, Gearbox |
| Weight (KG) | 150 KG |
| category | Constant temperature and humidity type |
| Energy efficiency ratio | 3.0 |
| Power Specifications | 380VAC/50HZ |
| Indoor unit maximum current | 11.5A/15.5A/7A/12A |
| Outdoor unit maximum current | 1.1/1.2 |
| Recommended input circuit breaker | 25A/4P//16/4P |
| Number of presses | 1 |
| Air supply method | Come forward to blow the air |
| Evaporator form | large area"/"type evaporator |
| weight(kg) | 130 |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | visench |
MOQ:
Price: $1,693.71 - $3,387.42/pieces
| Applicable Industries | Marine |
| Type | industrial air conditioner |
| Operating Voltage | 380vac |
| Mounting | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 500*500*1740 |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Airflow | 3000m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel, Motor, Gearbox |
| Weight (KG) | 150 KG |
| category | Constant temperature and humidity type |
| Energy efficiency ratio | 3.0 |
| Power Specifications | 380VAC/50HZ |
| Indoor unit maximum current | 11.5A/15.5A/7A/12A |
| Outdoor unit maximum current | 1.1/1.2 |
| Recommended input circuit breaker | 25A/4P//16/4P |
| Number of presses | 1 |
| Air supply method | Come forward to blow the air |
| Evaporator form | large area"/"type evaporator |
| weight(kg) | 130 |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | visench |
MOQ:
Price: $1,693.71 - $3,387.42/pieces
| Applicable Industries | Marine |
| Type | industrial air conditioner |
| Operating Voltage | 380vac |
| Mounting | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 500*500*1740 |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Airflow | 3000m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel, Motor, Gearbox |
| Weight (KG) | 150 KG |
| category | Constant temperature and humidity type |
| Energy efficiency ratio | 3.0 |
| Power Specifications | 380VAC/50HZ |
| Indoor unit maximum current | 11.5A/15.5A/7A/12A |
| Outdoor unit maximum current | 1.1/1.2 |
| Recommended input circuit breaker | 25A/4P//16/4P |
| Number of presses | 1 |
| Air supply method | Come forward to blow the air |
| Evaporator form | large area"/"type evaporator |
| weight(kg) | 130 |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | visench |
MOQ:
Price: $6,857.14 - $10,714.28/pieces
| Applicable Industries | Manufacturing Plant |
| Type | Industrial Air Conditioner |
| Operating Voltage | 380VAC |
| Mounting | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 1200*500*1740 |
| Key Selling Points | High Safety Level |
| Airflow | 5000m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pressure vessel, Motor, Gearbox |
| Weight (KG) | 150 KG |
| Air conditioner type | Constant temperature and humidity type |
| Power Specifications | 380VAC/50HZ |
| Indoor unit model | CSA018SAB |
| Outdoor unit model | ECA022 |
| Energy efficiency ratio | 3~3.9 |
| Fan | EC |
| Air supply method | Horizontal upper/lower air supply |
| refrigerant | R410 |
| Refrigeration form | air cooling |
| System | single |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Visench |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!