Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1200 Wh Electric Energy 300-1200KVA Power Level Vertiv Liebert EXL UPS for IDC,Industrial Vertiv Liebert ITA2 5KVA 20KVA Online Double Conversion UPS for,Schneider APC EcoStru...
MOQ:
Price: $41,705.00 - $124,102.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Electric Energy | 1200 Wh |
| Product name | Vertiv Liebert EXL UPS |
| Power level | 300-1200KVA |
| Technology | 380/400/415VAC |
| Product type | Tower UPS |
| Input Voltage | 380/400/415VAC |
| Voltage range | 200-478VAC |
| Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Output Voltage | 380/400/415VAC |
| Output power factor | 1 |
| Output Rated frequency | 50Hz/60Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv Liebert EXL UPS 300KVA-1200KVA |
MOQ:
Price: $1,077.00 - $4,161.00/units
| Warranty | 2 years |
| Phase | Single Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Application | Networking |
| Product name | Vertiv ITA2 UPS |
| Power level | 5-20KVA |
| Technology | 220/230/240VAC |
| Product type | Tower UPS/Rack-mounted UPS |
| Input Voltage | 220VAC |
| Voltage range | 100~288VAC |
| Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Output Voltage | 220/230/240VAC |
| Output power factor | 0.99 |
| Output Rated frequency | 40Hz~70Hz |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv ITA2 UPS |
MOQ: 1
Price: CN¥551,721.11
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| Type | On-line |
| Electric Energy | 1000 Wh |
| Dimension | 289.6*242.5*605.8cm |
| Rack Quantity | 5 |
| UPS Model | GALAXY VS 40KVA |
| Cooling System | Uniflair SP systems |
| Rack Type | NetShelter SX Enclosures |
| Power Capacity | 38kW |
| Voltage | 400V |
| Frequency | 50Hz |
| Container Type | ISO Containers |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | VERTIV |
| Model Number | PFMICP038F1R005B |
MOQ: 1
Price: CN¥551,721.11
| Rated Current | 80 A, 100 A, 125 A |
| Number of Sockets | 24 |
| Rated Voltage | 110 V, 220V, 380 V, 415 V, 480 V |
| Dimensions | 289.6*242.5*605.8cm |
| Rack Quantity | 5 |
| UPS Model | GALAXY VS 40KVA |
| Cooling System | Uniflair SP systems |
| Rack Type | NetShelter SX Enclosures |
| Power Output | 38kW |
| Phase Type | Three Phase |
| Voltage Range | 400V |
| Container Type | ISO Container |
| Data Center Type | Prefabricated IT |
| UPS Capacity | 40KVA |
| Cooling Method | DX |
| Model Number | Containerized Data Center |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: CN¥48,269.31
| Battery Type | Lithium Battery |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Overvoltage |
| Electric Energy | 100000 Wh |
| Voltage | 380/400/415VAC |
| Type | On-line |
| Communication Port | Optional: SNMP |
| Backup Time | User Requirements |
| Color | Customized |
| Weight | Other |
| Application | Data Center |
| Support | Oem Brand Uninterruptible Power |
| Service | 24 hours online |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | EATON MDC |
| Certification | ISO9001/ISO14001/CE/ROHS |
MOQ: 1
Price: CN¥41,372.71
| Battery Type | Lithium Battery |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Overvoltage |
| Electric Energy | 100000 Wh |
| Voltage | 380/400/415VAC |
| Type | On-line |
| Communication Port | Optional: SNMP |
| Backup Time | User Requirements |
| Application | Data Center |
| Color | Customized |
| Service | 24 hours online |
| Product Type | Module data center |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Eaton |
| Model Number | EATON MDC |
| Certification | ISO9001/ISO14001/CE/ROHS |
MOQ: 1
Price: $6,199
| Phase | Three Phase |
| Type | On-line |
| Electric Energy | 100000 Wh |
| Communication port | Optional: SNMP |
| Color | Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Support | OEM Brand Uninterruptible Power |
| Backup time | User Requirements |
| Service | 24 hours online |
| Product Category | Prefabricated Modular Data Center |
| Application | Data Center |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | Vertiv |
| Model Number | Vertiv SmartAisle 3 |
| Certification | ISO9001/ISO14001/CE/ROHS |
MOQ: 1
Price: $6,999
| Battery Type | Lead-Acid |
| Cooling | Air Cooling |
| System Voltage | 380V |
| Phase | Three Phase |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | VERTIV |
| Model Number | SmartAisle |
MOQ: 1
Price: CN¥551,721.11
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| UPS Type | On-line |
| Electric Energy | 1000 Wh |
| Dimensions | 289.6*242.5*605.8cm |
| Rack Quantity | 5 |
| UPS Model | GALAXY VS 40KVA |
| Cooling System | Uniflair SP systems |
| Rack Model | NetShelter SX Enclosures |
| Power Capacity | 38kW |
| Voltage | 400V |
| Rack Type | Prefabricated IT Infrastructure |
| Container Type | ISO Container |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | VERTIV |
| Model Number | PFMICP038F1R005B |
MOQ: 1
Price: CN¥551,721.11
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Phase | Three Phase |
| Protection | Short Circuit |
| UPS Type | On-line |
| Electric Energy | 1000 Wh |
| Dimensions | 289.6*242.5*605.8cm |
| Rack Quantity | 5 |
| UPS Model | GALAXY VS 40KVA |
| Cooling System | Uniflair SP systems |
| Rack Type | NetShelter SX Enclosures |
| Power Capacity | 38kW |
| Voltage | 400V |
| Container Type | ISO Container |
| IT Infrastructure | Prefabricated |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | VERTIV |
| Model Number | PFMICP038F1R005B |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!