Products
Manufacturer of a wide range of products which include Double Layer Bubble Wrap Bag Heavy Duty Cushioning Bubble Wrap Bag,Single Layer Bubble Wrap Bag Eco 80gsm – 120gsm Bubble Pouches,Brown Buffer Paper 80+80+80 GSM Crush Resis...
MOQ: 10000 pic
Price: RMB 0.5
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Structure | 3 layers (kraft paper / Bubble paper/kraft paper ) |
| Outer Paper Weight | kraft paper, 80–120 gsm |
| Middle Paper Weight | Bubble paper, 70–100 gsm |
| Inne Paper Weight | kraft paper, 70–90 gsm |
| color | Brown |
| Maximum Size | 50*60 + 5cm |
| Logo Customization | Supported |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 10000 pic
Price: RMB 0.5
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Structure | 2 layers (kraft paper / Bubble paper) |
| Outer Paper Weight | kraft paper, 80–120 gsm |
| Middle Paper Weight | Bubble paper, 70–100 gsm |
| color | Brown |
| Maximum Size | 50*60 + 5cm |
| Minimum Size | 10*12 + 5cm |
| Logo Customization | Supported |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 1000 pic
Price: RMB 0.54-0.77
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 10000 pcs per week |
| Packaging Details | Carton |
| Material | 100% Recycled Kraft Paper |
| Paper Weight | 80+80+80 GSM |
| Structure | 3 layers (kraft paper / honeycomb paper / kraft paper) |
| color | brown |
| size | 14*(17+5)CM;19*(17+5)CM;17*(23+5)CM;21*(23+5)CM;23*(27+5)CM;25*(33+5)CM;25*(18+5)CM; |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 100 Rolls
Price: RMB 62-84
| Payment Terms | T/T,D/P,L/C,Western Union |
| Supply Ability | 10000 Roll per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Product Name | Honeycomb Paper Roll |
| Paper Weight | 80 GSM |
| color | Brown; White |
| Size | 38cm × 100m |
| price | RMB 62-84 |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 10000 pic
Price: RMB 0.5
| Payment Terms | L/C |
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Paper Weight | 50 GSM |
| color | brown |
| Size | 85CM |
| Material | 100% Recycled Kraft Paper |
| Custom Sizes Available | Yes |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | FWZT9085-N |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 10000 pic
Price: RMB 1.08
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Structure | Double layers |
| Paper Weight | 70 GSM |
| Size | 14*60CM |
| color | Brown |
| Material | 100% Recycled Kraft Paper |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | NPZD1460D-N |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 1000 pic
Price: RMB 26
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Paper Weight | 80 GSM |
| color | Brown |
| Size | 40CM*50M |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | YPZJ4050-N |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 5000 pic
Price: RMB 0.4
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Paper Weight | 80 GSM |
| color | Brown |
| Size | 40CM * 50CM |
| Bubble diameter | 0.6CM |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
| Model Number | YPZP4050-W |
MOQ: 10000 pic
Price: RMB 0.5
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Structure | Single-layer with PE coating / Double-layer kraft + PE liner |
| Paper Weight | 120–160 gsm (80g kraft base + 40–80g PE coating; equivalent total 120–160gsm) |
| color | Natural brown / Bright white / Custom Pantone colors |
| Closure | PE (polyethylene) lamination – single-side (standard) or double-side (advanced) |
| Water Resistance Grade | IPX4 (splash-proof) to IPX6 (heavy rain), withstands 4 hours of rain exposure |
| Water Absorption (Cobb Value) | ≤5 g/m² (standard kraft: ≥30 g/m²) |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 10000 pic
Price: RMB 0.94
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Structure | Double layers |
| Paper Weight | 70 GSM |
| Size | 14*50CM |
| color | Brown |
| Material | 100% Recycled Kraft Paper |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | NPZD1450D-N |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!