Products
Manufacturer of a wide range of products which include Brown Honeycomb Paper Sleeve 50GSM 30CM 1cm Honeycomb Cell Clear,Custom Honeycomb Heavy Duty Paper Sleeves Protective Wrap Paper Packaging,Standard Glassine Paper Bag 40gsm ...
MOQ: 1000pic
Price: RMB 0.76
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Paper Weight | 50 GSM |
| color | brown |
| Size | 30cm |
| Material | 100% Recycled Kraft Paper |
| aperture | 1cm |
| umber of layers | 90-ply |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 0.5
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Paper Weight | 50 GSM |
| color | Customized |
| Size | 10cm-90cm |
| Material | 100% Recycled Kraft Paper |
| aperture | 1-2cm |
| umber of layers | 90-200-ply |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000 pic
Price: RMB 1
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Paper Weight | 40 gsm (±5%) |
| color | Semi-transparent natural white |
| Thickness | ≈0.04 mm |
| Closure | Open top (no adhesive) |
| Transparency | Semi-transparent (frosted finish) |
| Size Range | Customizable (100–600mm width × 150–850mm length) |
| Material | 100% pure wood pulp glassine paper (FSC certified) |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 1000 pic
Price: RMB 1
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Paper Weight | 30 gsm (ultra-lightweight) |
| color | Semi-transparent natural white |
| Thickness | ≈0.03 mm |
| Closure | Open top (no adhesive) |
| Transparency | Semi-transparent (frosted finish) |
| Size Options | 85×70mm, 105×90mm, 117×89mm, 130×135mm, 155×160mm |
| Material | 100% pure wood pulp glassine paper |
| Logo Customization | Supported |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 1000 pic
Price: RMB 1
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Paper Weight | 80 gsm (heavy-duty) |
| color | Natural brown / Semi-transparent white |
| Thickness | ≈0.08 mm |
| Closure | Open top with flat bottom (square bottom construction) |
| Transparency | Semi-transparent (frosted finish) |
| Size Range | Customizable (100–600mm width × 150–850mm length) |
| Material | 100% pure wood pulp glassine paper (FSC certified) |
| Custom Printing | Available |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 1000 pic
Price: RMB 1
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Paper Weight | 35 gsm |
| color | Semi-transparent natural white |
| Thickness | ≈0.035 mm |
| Closure | Self-adhesive peel-and-seal strip |
| Transparency | Semi-transparent (frosted finish) |
| Size | XS (15×20cm), S (20×24cm), M (25×32cm), L (30×40cm), XL (35×50cm) |
| Material | 100% pure wood pulp glassine paper (FSC certified) |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
MOQ: 1000 pic
Price: RMB 1
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Paper Weight | 50 gsm |
| color | Semi-transparent natural white |
| Thickness | ≈0.05 mm |
| Closure | Self-adhesive peel-and-seal strip |
| Transparency | Medium translucency |
| Size Range | Customizable (100–600mm width × 150–850mm length) |
| Material | 100% pure wood pulp glassine paper (FSC certified) |
| Custom Printing | Available |
| Logo Customization | Supported |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu Province, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!