Products
Manufacturer of a wide range of products which include Brown Honeycomb Paper Sleeve 50GSM 30CM 1cm Honeycomb Cell Clear,Custom Honeycomb Heavy Duty Paper Sleeves Protective Wrap Paper Packaging,P760HD Industrial Paper Pad Machine ...
MOQ: 1000pic
Price: RMB 0.76
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Paper Weight | 50 GSM |
| color | brown |
| Size | 30cm |
| Material | 100% Recycled Kraft Paper |
| aperture | 1cm |
| umber of layers | 90-ply |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 0.5
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Paper Weight | 50 GSM |
| color | Customized |
| Size | 10cm-90cm |
| Material | 100% Recycled Kraft Paper |
| aperture | 1-2cm |
| umber of layers | 90-200-ply |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 18000
| Supply Ability | 10000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Product Name | Paper Pad Machine |
| Model | P760HD |
| Speed | 30 cm/s (approx. 18 m/min) |
| Cutting Length Range | 25 – 900 mm |
| Max. Paper Width | 760 mm |
| Power | 400 W |
| Voltage | 220V |
| Machine Size (L×W×H) | 850 × 750 × 1750 mm |
| Weight | ≈ 150 kg |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | P760 HD |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 10000
| Supply Ability | 10000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Product Name | Honeycomb Paper Stretching Machine |
| Model | HC10 |
| Roll Length (Honeycomb Paper) | 5 – 250 m |
| Roll Length (Liner Paper) | 5 – 420 m |
| Weight | 6.7 kg |
| Dimensions (L×W×H) | 670 × 420 × 280 mm |
| Brand Name | HuanCheer |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 450000
| Delivery Time | 10-15 work days |
| Product Name | HC‑600S Bubble Paper Machine |
| Model | HC‑600S |
| Max. working speed | 20 m/min |
| Paper grammage range | 80 – 150 gsm |
| Max. material width | 600 mm |
| Paper bubble diameter | 13 mm |
| Paper bubble height | 6 mm |
| Machine dimension (L×W×H) | 780 × 620 × 440 mm |
| Machine weight | 500KG |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | HC‑600S |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 40000
| Delivery Time | 10-15 work days |
| Product Name | HC‑500B Pro Bubble Paper Forming Machin |
| Model | HC‑500B Pro |
| Max. working speed | 13 m/min |
| Paper grammage range | 80 – 150 gsm |
| Max. material width | 500 mm |
| Paper bubble diameter | 13 mm |
| Paper bubble height | 6 mm |
| Machine dimension (L×W×H) | 820 × 550 × 300 mm |
| Machine weight | 45 kg |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | HC‑500B Pro |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 30000
| Supply Ability | 10000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Product Name | HC‑300B Pro Bubble Paper Forming Machin |
| Model | HC‑300B Pro |
| Max. working speed | 13 m/min |
| Paper grammage range | 80 – 150 gsm |
| Max. material width | 300 mm |
| Paper bubble diameter | 13 mm |
| Paper bubble height | 6 mm |
| Machine dimension (L×W×H) | 620 × 550 × 300 mm |
| Machine weight | 35 kg |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | HC‑300B Pro |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 20000
| Supply Ability | 10000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Product Name | HC‑300A Pro Bubble Paper Forming Machin |
| Model | HC‑300A Pro |
| Max. working speed | 13 m/min |
| Paper grammage range | 80 – 150 gsm |
| Max. material width | 300 mm |
| Paper bubble diameter | 13 mm |
| Paper bubble height | 6 mm |
| Machine dimension (L×W×H) | 480 × 600 × 270 mm |
| Machine weight | 25 kg |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | HC‑300A Pro |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 35000
| Delivery Time | 10-15work days |
| Product Name | HC‑500 Pro Bubble Paper Forming Machin |
| Model | HC‑500 Pro |
| Max. working speed | 13 m/min |
| Paper grammage range | 80 – 150 gsm |
| Max. material width | 500 mm |
| Paper bubble diameter | 13 mm |
| Paper bubble height | 6 mm |
| Machine dimension (L×W×H) | 650 × 480 × 240 mm |
| Machine weight | 40 kg |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | HC‑500 Pro |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
MOQ: 1000pic
Price: RMB 15000
| Supply Ability | 10000 pcs per week |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton / Stretch Film + Pallet |
| Product Name | Paper Pad Machine |
| Model | P300HD |
| Speed | 27 m/min |
| Power | 230 W |
| Voltage | 230V / 100V, 50/60Hz |
| Weight | 100 kg |
| Dimensions (L×W×H) | 934 × 597 × 1358 mm |
| Brand Name | HuanCheer |
| Model Number | P300 HD |
| Place of Origin | Zhenjiang, Jiangsu, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!