Products
Manufacturer of a wide range of products which include SMTCL High Cost Performance Metal CNC Turning Lathe T6 Vertical CNC Lathe,SMTCL Vertical CNC Lathe V4H CNC Vertical Milling Machine Vertical Lathe Milling,SMTCL Economical Met...
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Vertical Cnc Lathe Machine |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.cutting diameter | Φ850 |
| Max.swing diameter | Φ1000 |
| Max.cutting height | 850 |
| X axis travel | 480 |
| Z axis travel | 850 |
| Turret | Horizontal 8 positions servo turret |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | T6 series |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Vertical Cnc Lathe Machine |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.cutting diameter | Φ500 |
| Max.swing diameter | Φ650 |
| Max.cutting height | 500 |
| X axis travel | 290 |
| Z axis travel | 530 |
| Turret | Horizontal 8 positions servo turret |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | V 4H |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 400mm |
| Spindle nose | A2-6 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 750mm |
| Max cutting length | 650mm |
| Max swing diameter over bed | φ400 |
| Max.swing diameter over slide | φ180 |
| Max cutting diameter | φ360 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK3665 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 400mm |
| Spindle nose | A1-6 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 1000mm |
| Max cutting length | 850mm |
| Max swing diameter over bed | φ400 |
| Max.swing diameter over slide | φ200 |
| Max cutting diameter | φ400 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK4085 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 500mm |
| Spindle nose | A2-8 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 890mm |
| Max cutting length | 850mm |
| Max swing diameter over bed | φ500 |
| Max.swing diameter over slide | φ300 |
| Max cutting diameter | φ500 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK5085 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | φ1000 |
| Spindle nose | A2-11 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 3000mm |
| Max cutting length | 2850mm |
| Max.swing diameter over slide | φ700 |
| Max cutting diameter | φ1000 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK63 series |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price: Negotiable
| Supply Ability | 50 Sets per Month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Wooden package standard for sea shipping |
| Brand | SMTCL |
| Type | HTC125300 |
| Product name | CNC Horizontal lathe |
| Maximum swing diameter over bed | 1250mm |
| Maximum cutting length | 3000mm |
| Maximum cutting diameter | 1250mm |
| X axis travel | 650mm |
| Z axis travel | 3000mm |
| Tool post type | Vertical 4-position |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | HTC125300 |
| Certification | CE ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 400mm |
| Spindle nose | A1-6 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 1000mm |
| Max cutting length | 850mm |
| Max swing diameter over bed | φ400 |
| Max.swing diameter over slide | φ200 |
| Max cutting diameter | φ400 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK4085 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | φ630 |
| Spindle nose | A2-11 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 1000mm |
| Max cutting length | 850mm |
| Max.swing diameter over slide | φ350 |
| Max cutting diameter | φ630 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK6385 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 500mm |
| Spindle nose | A2-8 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 890mm |
| Max cutting length | 850mm |
| Max swing diameter over bed | φ500 |
| Max.swing diameter over slide | φ300 |
| Max cutting diameter | φ500 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK5085 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!