Products
Manufacturer of a wide range of products which include SMTCL Economical Metal CNC Lathe CAK3665 Automatic Torno Flat Bed CNC Lathe,SMTCL Economical Flat Bed CNC Lathe CAK4085 CNC Turning Lathe Machine,Five-Axis CNC Tool Grinding M...
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 400mm |
| Spindle nose | A2-6 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 750mm |
| Max cutting length | 650mm |
| Max swing diameter over bed | φ400 |
| Max.swing diameter over slide | φ180 |
| Max cutting diameter | φ360 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK3665 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 400mm |
| Spindle nose | A1-6 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 1000mm |
| Max cutting length | 850mm |
| Max swing diameter over bed | φ400 |
| Max.swing diameter over slide | φ200 |
| Max cutting diameter | φ400 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK4085 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price: Negotiable
| Supply Ability | 50 Sets per Month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Wooden package standard for sea shipping |
| Brand | HD |
| Type | MG300 |
| Product name | Five-Axis CNC Tool Grinding Machine |
| Brand Name | HD |
| Model Number | MG300 |
| Certification | CE ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price: Negotiable
| Supply Ability | 50 Sets per Month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Wooden package standard for sea shipping |
| Brand | HD |
| Type | MG300 |
| Product name | Five-Axis CNC Tool Grinding Machine |
| Brand Name | HD |
| Model Number | MG300 |
| Certification | CE ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price: Negotiable
| Supply Ability | 50 Sets per Month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Wooden package standard for sea shipping |
| Brand | HD |
| Type | MG100 |
| Product name | Five-Axis CNC Tool Grinding Machine |
| Brand Name | HD |
| Model Number | MG100 |
| Certification | CE ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price: Negotiable
| Supply Ability | 50 Sets per Month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Wooden package standard for sea shipping |
| Brand | HD |
| Type | MG80 |
| Product name | Five-Axis CNC Tool Grinding Machine |
| Brand Name | HD |
| Model Number | MG80 |
| Certification | CE ISO |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!