Products
Manufacturer of a wide range of products which include SMTCL Economical Metal CNC Lathe CAK3665 Automatic Torno Flat Bed CNC Lathe,SMTCL Economical Flat Bed CNC Lathe CAK4085 CNC Turning Lathe Machine,Radial Drilling Machine Z3032...
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 400mm |
| Spindle nose | A2-6 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 750mm |
| Max cutting length | 650mm |
| Max swing diameter over bed | φ400 |
| Max.swing diameter over slide | φ180 |
| Max cutting diameter | φ360 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK3665 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 400mm |
| Spindle nose | A1-6 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 1000mm |
| Max cutting length | 850mm |
| Max swing diameter over bed | φ400 |
| Max.swing diameter over slide | φ200 |
| Max cutting diameter | φ400 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK4085 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | Manual |
| Key word | Radial Drilling Machine |
| Spindle travel | 250 mm |
| Maximum hole diameter | 32/40 mm |
| Taper in spindle | 4 morse |
| Swivel angle of arm | ±180° |
| Brand Name | HD |
| Model Number | Z3032×10 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | Manual |
| Key word | Radial Drilling Machine |
| Spindle travel | 130 mm |
| Maximum hole diameter | 25 mm |
| Taper in spindle | 3 morse |
| Swivel angle of arm | 360° |
| Brand Name | HD |
| Model Number | Z3725 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | Manual |
| Key word | Radial Drilling Machine |
| Maximum hole diameter | 50 mm |
| Spindle travel | 315 mm |
| Brand Name | HD |
| Model Number | Z3050 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | Manual |
| Key word | Radial Drilling Machine |
| Maximum hole diameter | 63 mm |
| Spindle travel | 400 mm |
| Brand Name | HD |
| Model Number | Z3063 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | Manual |
| Key word | Radial Drilling Machine |
| Maximum hole diameter | 63 mm |
| Spindle travel | 400 mm |
| Brand Name | HD |
| Model Number | Z3063 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | Manual |
| Key word | Radial Drilling Machine |
| Maximum hole diameter | 50 mm |
| Spindle travel | 315 mm |
| Brand Name | HD |
| Model Number | Z3050 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | Manual |
| Key word | Radial Drilling Machine |
| Maximum hole diameter | 50 mm |
| Spindle travel | 315 mm |
| Brand Name | HD |
| Model Number | Z3150 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | Manual |
| Key word | Radial Drilling Machine |
| Maximum hole diameter | 50 mm |
| Spindle travel | 315 mm |
| Brand Name | HD |
| Model Number | Z3550×20 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!