Products
Manufacturer of a wide range of products which include SMTCL Economical Metal CNC Lathe CAK3665 Automatic Torno Flat Bed CNC Lathe,SMTCL Economical Flat Bed CNC Lathe CAK4085 CNC Turning Lathe Machine,SMTCL 5 Axis Vertical Machini...
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 400mm |
| Spindle nose | A2-6 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 750mm |
| Max cutting length | 650mm |
| Max swing diameter over bed | φ400 |
| Max.swing diameter over slide | φ180 |
| Max cutting diameter | φ360 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK3665 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Name | Flat Bed CNC Lathe |
| Max.swing over bed | 400mm |
| Spindle nose | A1-6 |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.parts length | 1000mm |
| Max cutting length | 850mm |
| Max swing diameter over bed | φ400 |
| Max.swing diameter over slide | φ200 |
| Max cutting diameter | φ400 |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | CAK4085 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Vertical 5 Axis Machining Center |
| Control system | SIEMENS FANUC (optional) |
| Table size | Φ320mm |
| Max load on the table | 70kg |
| Maximum travel of skateboard -X axis | 400mm |
| Beam maximum travel -Y axis | 500mm |
| Maximum spindle travel -Z axis | 300mm |
| A-axis travel | ±120° |
| C-axis travel | n×360° |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | VMU30H |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Vertical 5 Axis Machining Center |
| Control system | SIEMENS FANUC (optional) |
| Table size | Φ400mm |
| Max load on the table | 300kg |
| Maximum travel of skateboard -X axis | 600mm |
| Beam maximum travel -Y axis | 550mm |
| Maximum spindle travel -Z axis | 450mm |
| A-axis travel | ±120° |
| C-axis travel | n×360° |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | VMU40H |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Vertical 5 Axis Machining Center |
| Control system | SIEMENS FANUC (optional) |
| Table size | Φ500mm |
| Max load on the table | 200kg |
| Maximum travel of skateboard -X axis | 600mm |
| Beam maximum travel -Y axis | 550mm |
| Maximum spindle travel -Z axis | 450mm |
| A-axis travel | ±120° |
| C-axis travel | n×360° |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | VMU40H |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Horizontal 5 Axis Machining Center |
| Control system | SIEMENS FANUC (optional) |
| Maximum travel of skateboard -X axis | 1500mm |
| Beam maximum travel -Y axis | 1000mm |
| Maximum spindle travel -Z axis | 660mm |
| Maximum rotating diameter of axis C | Φ1800mm |
| A-axis travel | ±110° |
| C-axis travel | 360° |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | HMU160 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Vertical 5 Axis Machining Center |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Maximum travel of skateboard -X axis | 650mm |
| Beam maximum travel -Y axis | 650mm |
| Maximum spindle travel -Z axis | 500mm |
| A-axis travel | ±130° |
| C-axis travel | n×360° |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | VMU63P |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Vertical 5 Axis Machining Center |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Maximum travel of skateboard -X axis | 800mm |
| Beam maximum travel -Y axis | 800mm |
| Maximum spindle travel -Z axis | 550mm |
| A-axis travel | ±130° |
| C-axis travel | n×360° |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | VMU 80P |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Horizontal 5 Axis Machining Center |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Maximum travel of skateboard -X axis | 1500mm |
| Beam maximum travel -Y axis | 1000mm |
| Maximum spindle travel -Z axis | 660mm |
| Maximum rotating diameter of axis C | Φ1800mm |
| A-axis travel | ±110° |
| C-axis travel | 360° |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | HMU160 |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!