Products
Manufacturer of a wide range of products which include SMTCL High Cost Performance Metal CNC Turning Lathe T6 Vertical CNC Lathe,SMTCL Vertical CNC Lathe V4H CNC Vertical Milling Machine Vertical Lathe Milling,Multi-equipment Auto...
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Vertical Cnc Lathe Machine |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.cutting diameter | Φ850 |
| Max.swing diameter | Φ1000 |
| Max.cutting height | 850 |
| X axis travel | 480 |
| Z axis travel | 850 |
| Turret | Horizontal 8 positions servo turret |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | T6 series |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Name | Vertical Cnc Lathe Machine |
| Control system | SIEMENS GSK FANUC (optional) |
| Max.cutting diameter | Φ500 |
| Max.swing diameter | Φ650 |
| Max.cutting height | 500 |
| X axis travel | 290 |
| Z axis travel | 530 |
| Turret | Horizontal 8 positions servo turret |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | V 4H |
| Certification | ISO certification |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Key word | Automatic Production Line |
| Max. swiming dia.over bed | Φ700 |
| Max. turning diameter: | Φ350 |
| X axis travel | 200 (diameter 400mm) |
| Y axis travel | 90 (±45) |
| Z axis travel | 550 |
| Spindle speed | 4000 r/min |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | HTCSY50-S |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Key word | Automatic Production Line |
| Max. swiming dia.over bed | Φ700 |
| Max. turning diameter: | Φ350 |
| X axis travel | 200 (diameter 400mm) |
| Y axis travel | 90 (±45) |
| Z axis travel | 550 |
| Spindle speed | 4000 r/min |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | HTCSY50-S |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Key word | Horizontal CNC Turning Center |
| Max.cutting length | 450mm |
| Max. cutting dia. | 250mm |
| Max. swiming dia.over bed | 420mm |
| X axis travel | 140mm |
| Z axis travel | 500mm |
| Spindle speed | 4500 r/min |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | HTC30Hm |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Key word | Automated Production Line |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | IVT45 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| CNC or Not | CNC |
| Key word | Automated Production Line |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | IVT35 |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C,,Western Union |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Packaging Details | The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing |
| Key word | CNC Lathe Machine And Vertical Machining Center |
| Features | Automatic Loading And Unloading |
| Brand Name | SMTCL |
| Model Number | HTC40P+VMC1100P |
| Certification | CE ISO certification |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!