Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6rpm BLDC Electric DC Gear Motor 28mm 12v 24v For Coffee Machine,8mm 4.2V 200g.cm DC Gear Motor Low Rpm , Transmission micro planetary gear motor,Low Rpm Plastic 10mm Metal Pl...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor Gearbox |
| Voltage | 24V or customized |
| Rated Load Speed | 8rpm or customized |
| Rated Load Current | 350mA or customized |
| No Load Speed | 9rpm or customized |
| No Load Current | 150mA or customized |
| Rated Torque of Gear Box | 22,332gf.cm or customized |
| Gear Ration | 864:1 or customized |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD028028 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC Gear Motor |
| Rated Load Speed | 162rpm |
| Rated Load Current | 160mA |
| No Load Speed | 207rpm |
| No Load Current | 95mA |
| Gear Ration | 69:1 |
| Torque | 44g.cm |
| Rated Torque of Gear Box | 200g.cm |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWPD008008-69 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000pcs
Price: Negotiate
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product name | mini gear motor |
| Diameter | 10mm or customized |
| Motor type | coreless motor/ stepper motor |
| Gearbox type | planetary |
| Encoder | customized |
| Voltage | 3V 6VDC (custom) |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD010010 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox |
| Voltage | 3V or customized |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Load Speed | 58 rpm |
| Load Current | 100 mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Torque | 130.5 gf.cm |
| Gear Ratio | 266:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | 6mm Planetary Gearbox motor |
| Voltage | 3V or customized |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Load Speed | 58 rpm |
| Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Torque | 130.5 gf.cm |
| Gear Ratio | 266:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Plastic Planetary Gearbox |
| Voltage | 12V DC |
| Load Speed | 52rpm |
| Load Current | 715mA |
| No Load Speed | 57rpm |
| No Load Current | 230mA |
| Load Torque | 4,759gf.cm |
| Gear Ratio | 94:1 |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWBPD032032-94 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5,000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox |
| Voltage | 3V DC |
| Rated Load Speed | 29rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 35rpm |
| No Load Current | 40mA |
| Gear Ration | 531:1 |
| Rated Touque | 221.7gf.cm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD006006-531 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | mini motor with gearbox |
| Diameter | 32mm |
| Gearbox type | planetary |
| Motor type | brushless/brushed/stepper/coreless motor |
| Voltage | 12V 24VDC or customized |
| Features | long lifespan, low noise, high torque motor |
| Other performance | customized |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD032032 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Planetary Gearbox |
| Voltage | 3V or customized |
| Diameter | 6mm |
| Material | plastic |
| Load Speed | 78 rpm |
| Load Current | 100 mA |
| Torque | 97.5 gf.cm |
| Gear Ratio | 198:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-198 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000 pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox |
| Voltage | 3VDC (custom) |
| Gearbox & Motor Dia | 4mm & 4mm |
| Rated Load Speed | 12rpm |
| Rated Load Current | 340 mA |
| Rated Torque | 40 gf.cm |
| Rated Torque of Gear Box | 70 gf.cm |
| Gear Ratio | 125:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD004004-125 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!