Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6rpm BLDC Electric DC Gear Motor 28mm 12v 24v For Coffee Machine,8mm 4.2V 200g.cm DC Gear Motor Low Rpm , Transmission micro planetary gear motor,24 Volt Low Rpm Planetary Gea...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor Gearbox |
| Voltage | 24V or customized |
| Rated Load Speed | 8rpm or customized |
| Rated Load Current | 350mA or customized |
| No Load Speed | 9rpm or customized |
| No Load Current | 150mA or customized |
| Rated Torque of Gear Box | 22,332gf.cm or customized |
| Gear Ration | 864:1 or customized |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD028028 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC Gear Motor |
| Rated Load Speed | 162rpm |
| Rated Load Current | 160mA |
| No Load Speed | 207rpm |
| No Load Current | 95mA |
| Gear Ration | 69:1 |
| Torque | 44g.cm |
| Rated Torque of Gear Box | 200g.cm |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWPD008008-69 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Plastic Planetary Gearbox Motor |
| Voltage | 24V DC or customized |
| Load Speed | 31rpm or customized |
| Load Current | 350mA or customized |
| No Load Speed | 35rpm or customized |
| No Load Current | 150mA or customized |
| Load Torque | 7,444gf.cm or customized |
| Gear Ratio | 216:1 or customized |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD028028 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Plastic Planetary Gearbox or customized |
| Voltage | 12V DC or customized |
| Load Speed | 52rpm or customized |
| Load Current | 715mA or customized |
| No Load Speed | 57rpm or customized |
| No Load Current | 230mA or customized |
| Load Torque | 4,759gf.cm or customized |
| Gear Ratio | 94:1 or customized |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD032032 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper motor |
| Voltage | 3v 5v 12v DC |
| Gearbox & Motor Dia | 6mm &6mm |
| Rated Load Speed | 4rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| Rated Torque | 250gf.cm |
| max instant torque | 600gf.cm |
| Gear Ratio | 1708:1 |
| gearbox length | 16.9 |
| overall length | 30.9 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-1708 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 4.2 or customized |
| Material | plastic |
| Diameter | 8mm |
| Reduction Ratio | 69 or customized |
| Rated Load Torque | 44 gf.cm |
| Rated Load Speed | 162rpm |
| No Load Speed | 207rpm |
| No Load Current | 95mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD008008-69 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper motor |
| Voltage | 3v 5v 12v DC |
| Gearbox & Motor Dia | 6mm &6mm |
| Rated Load Speed | 6rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| Rated Torque | 250gf.cm |
| max instant torque | 600gf.cm |
| Gear Ratio | 1275:1 |
| gearbox length | 16.9 |
| overall length | 30.9 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-1275 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper motor |
| Voltage | 3v 5v 12v DC |
| Gearbox & Motor Dia | 6mm &6mm |
| Rated Load Speed | 8rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| Rated Torque | 250gf.cm |
| max instant torque | 600gf.cm |
| Gear Ratio | 952:1 |
| gearbox length | 16.9 |
| overall length | 30.9 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-952 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper motor |
| Voltage | 3v 5v 12v DC |
| Gearbox & Motor Dia | 6mm &6mm |
| Rated Load Speed | 11rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| Rated Torque | 600gf.cm |
| max instant torque | 1500gf.cm |
| Gear Ratio | 711:1 |
| gearbox length | 16.9 |
| overall length | 30.9 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-711 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper motor |
| Voltage | 3v 5v 12v DC |
| Gearbox & Motor Dia | 6mm &6mm |
| Rated Load Speed | 14rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| Rated Torque | 600gf.cm |
| max instant torque | 1500gf.cm |
| Gear Ratio | 531:1 |
| gearbox length | 16.9 |
| overall length | 30.9 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-531 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!