Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,6mm 3V Micro Push Rod Gear Motor With for ...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000pcs
Price: USD1-5 per piece
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Diameter | 3.4mm/4mm/6mm |
| Reduction Ratio | Customize |
| Rated Load Torque | Customize |
| Rated Load Speed | Customize |
| No Load Speed | Customize |
| No Load Current | Customize |
| Shaft Type | push rod |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZW-DZ004004 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | 5G Antenna control system gearbox |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 419 rpm |
| Rated Current | 295 mAh |
| No Load Speed | 472 rpm |
| Tated Torque | 512 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 16 |
| Speed Stage | 2 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-16 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10pcs
Price: $9-$12/PCS
| Payment Terms | T/T or western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Mobile Phone Camera Geared Motor |
| Gears Material | POM |
| Dia | 6mm |
| Speed Reducing Stages | 1 |
| Rated Load Speed | 1200rpm |
| Rated Load Current | 230mA |
| No Load Speed | 1440rpm |
| No Load Current | 50 mA |
| Rated Torque | 7.2 gf.cm |
| Gear ratio | 26 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-26-12 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Application | automation system , communication industry |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Rated Load Torque | 7.2gf.cm |
| Rated Load Speed | 1000 rpm |
| No Load Current | 25mA |
| Reduction Ratio | 26:1 |
| Max Rated Torque | 60 gf.cm |
| Max Instant Torque | 120 gf.cm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-26 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC Gear Motor |
| Voltage | DC12V |
| Rated Load Speed | 55 rpm |
| Rated Load Current | 335 mA |
| No Load Speed | 52 rpm |
| No Load Current | 1,679 mA |
| Rated Load Torque | 18,813gf.cm |
| Gear ration | 100:1 |
| Diameter | 38mm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD038038-100 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: USD1-5 per piece
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Diameter | 10mm |
| Reduction Ratio | 171 |
| Rated Load Torque | 85 gf.cm |
| Rated Load Speed | 40rpm |
| No Load Speed | 45rpm |
| No Load Current | 32mA |
| Shaft Type | Plastic cruciate output shaft |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD010010-171 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | micro geared motor |
| Voltage | 6 V or customized |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | metal |
| Diameter | 16mm |
| Reduction Ratio | 256 or customized |
| Rated Load Torque | 729 gf.cm |
| Rated Load Speed | 23rpm |
| No Load Speed | 31 rpm |
| No Load Current | 340 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD016016-256 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!