Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,12v Peristaltic Pump Micro Actuator High T...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000 pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | peristaltic pump micro actuator |
| Voltage | 12VDC |
| Gearbox & Motor Dia | custom |
| Rated Load Speed | 400rpm |
| Rated Load Current | 1.3A |
| Rated Torque | custom |
| Gear Ratio | 5/25/125/625 custom |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | Vacuum cleaner micro actuator |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/IATF16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T or western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product name | 6mm plastic gearbox with DC motor in medical application |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Voltage | 3V |
| Speed Reduction | 26, 136, 700 |
| Rated Torque | 60 gf.cm |
| Instant Torque | 120 gf.cm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Mini Motor Worm Gear Box |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 74 rpm |
| Rated Current | 295 mA |
| Tated Torque | 2040 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 90:1 |
| Speed Stage | 3 |
| Voltage | 24V |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-90 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Tubular Motors |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 77 rpm |
| Rated Current | 220 mAh |
| Tated Torque | 2040 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 90 |
| Speed Stage | 3 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-90 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Camera Pan Tilt Motor |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 291 rpm |
| Rated Current | 295 mA |
| Tated Torque | 736 gf.cm |
| No Load Speed | 328 rpm |
| Transmission Reduction Ratio | 23 |
| Speed Stage | 2 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-23 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper brushed motor |
| Voltage | 24v |
| current | 0.12A |
| Rated Load Speed | 120rpm |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 1N.M |
| Operating Life | 3000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | Glider Cabinet Drive System |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper brushed motor |
| Voltage | 24v |
| current | 0.12A |
| Rated Load Speed | 30rpm |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 5N.M |
| Operating Life | 3000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | Electric window opener actuator |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC Gear Motor |
| Rated Load Speed | 31rpm |
| Rated Load Current | 350mA |
| No Load Speed | 35rpm |
| No Load Current | 150mA |
| Gear Ration | 216:1 |
| Speed Stage | 3 |
| Torque | 7,444gf.cm |
| Voltage | 24V |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD028028-256 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!