Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6rpm BLDC Electric DC Gear Motor 28mm 12v 24v For Coffee Machine,8mm 4.2V 200g.cm DC Gear Motor Low Rpm , Transmission micro planetary gear motor,38mm 23rpm Brushless Planetar...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor Gearbox |
| Voltage | 24V or customized |
| Rated Load Speed | 8rpm or customized |
| Rated Load Current | 350mA or customized |
| No Load Speed | 9rpm or customized |
| No Load Current | 150mA or customized |
| Rated Torque of Gear Box | 22,332gf.cm or customized |
| Gear Ration | 864:1 or customized |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD028028 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC Gear Motor |
| Rated Load Speed | 162rpm |
| Rated Load Current | 160mA |
| No Load Speed | 207rpm |
| No Load Current | 95mA |
| Gear Ration | 69:1 |
| Torque | 44g.cm |
| Rated Torque of Gear Box | 200g.cm |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWPD008008-69 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product name | small gearbox motor |
| Diameter | 38mm |
| Motor type | BLDC motor, brushed dc motor, coreless motor, stepper motor |
| Gearbox type | planetary or customized |
| Voltage | 12V 24VDC or customized |
| Current | customized |
| Reduction ratio | 5~625 : 1 (customized) |
| Usage | Home Appliance, Car, Electric Bicycle, Boat |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD038038-100 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Metal Gear Motor |
| Voltage | 9V |
| Application | Robot, Hair curler, Respirator, Automatic door & window, Monitoring equipment, and etc. |
| Reduction Ratio | 216:1 |
| Rated Load Torque | 2096 gf.cm |
| Rated Load Speed | 28 rpm |
| No Load Speed | 33 rpm |
| Load Current | 135 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD020020-216 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 9 V or customized |
| Material | metal |
| Diameter | 16mm |
| Rated Load Torque | 16 gf.cm |
| Rated Load Speed | 1625 rpm |
| No Load Speed | 1838 rpm |
| No Load Current | 95 mA |
| Gear Ratio | 4:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD016017-4 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 4.2 or customized |
| Material | metal |
| Diameter | 8mm |
| Reduction Ratio | 152 or customized |
| Rated Load Torque | 123 gf.cm |
| Rated Load Speed | 80 rpm |
| No Load Speed | 103 rpm |
| No Load Current | 95 mA |
| tolerance | 0.3mm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD008008-152 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Gearbox & Motor Dia | 16mm & 17mm |
| Voltage | 9V or customised |
| Material | metal gears, metal shaft |
| No Load Speed | 77 rpm |
| No Load Current | 115 mA |
| Rated Load Speed | 63 rpm |
| Rated Load Torque | 203 gf.cm |
| Ratio | 96:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD016017-96 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper motor |
| Voltage | 3v 5v 12v DC |
| Gearbox & Motor Dia | 6mm &6mm |
| Rated Load Speed | 51rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| Rated Torque | 330gf.cm |
| max instant torque | 800gf.cm |
| Gear Ratio | 148:1 |
| gearbox length | 14.5 |
| overall length | 28.5 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD006006-148 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper brush dc motor |
| Voltage | 3v 5v 6v 12v DC |
| Gearbox & Motor Dia | 8mm &8mm |
| Rated Load Speed | 425rpm |
| Rated Load Current | 150mA |
| Rated Torque | 400gf.cm |
| max instant torque | 800gf.cm |
| Gear Ratio | 28:1 |
| gearbox length | 14.3mm |
| overall length | 28.8mm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | MD008008-28 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper motor |
| Voltage | 3v 5v 6v 12v DC |
| Gearbox & Motor Dia | 6mm &6mm |
| Rated Load Speed | 38rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| Rated Torque | 330gf.cm |
| max instant torque | 800gf.cm |
| Gear Ratio | 198:1 |
| gearbox length | 14.5 |
| overall length | 28.5 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD006006-198 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!