Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,Micro Dc Worm Gear Motor 24v For Communica...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 45 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | 4632 right angle motor 12V plastic shell |
| Voltage | 12v 24v |
| current | custom |
| Rated Load Speed | 30rpm custom |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 2.4N.M |
| Operating Life | 8000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 4632 right angle motor 12V |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 45 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | 4632 right angle motor 12V metal shell |
| Voltage | 12v 24v |
| current | custom |
| Rated Load Speed | 30rpm custom |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 2.4N.M |
| Operating Life | 8000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 4632 right angle motor 12V metal shell |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 45 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | 4632 right angle motor 24V metal shell |
| Voltage | 12v 24v |
| current | custom |
| Rated Load Speed | 30rpm custom |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 2.4N.M |
| Operating Life | 8000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 4632 right angle motor 24V metal shell |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 45 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | 4632 right angle motor 24V plastic shell |
| Voltage | 12v 24v |
| current | custom |
| Rated Load Speed | 30 rpm custom |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 2.4N.M |
| Operating Life | 8000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 4632 right angle motor 24V plastic shell |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 45 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | 5840 right angle motor 12V plastic shell |
| Voltage | 12v 24v |
| current | custom |
| Rated Load Speed | 30rpm custom |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 2.4N.M |
| Operating Life | 8000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 5840 right angle worm gear motor 12v plastic shell |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 45 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | 5840 right angle motor 24V metal shell |
| Voltage | 12v 24v |
| current | custom |
| Rated Load Speed | 30rpm custom |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 2.4N.M |
| Operating Life | 8000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 5840 right angle worm gear motor 24v metal shell |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 45 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | 5840 right angle motor 24V plastic shell |
| Voltage | 12v 24v |
| current | custom |
| Rated Load Speed | 30rpm custom |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 2.4N.M |
| Operating Life | 8000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 5840 right angle worm gear motor 24v plastic shell |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 45 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | 5840 right angle motor 12V metal shell |
| Voltage | 12v 24v |
| current | custom |
| Rated Load Speed | 30rpm custom |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 2.4N.M |
| Operating Life | 8000H |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 5840 right angle worm gear motor 12v metal shell |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!