Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,6rpm BLDC Electric DC Gear Motor 28mm 12v ...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor Gearbox |
| Voltage | 24V or customized |
| Rated Load Speed | 8rpm or customized |
| Rated Load Current | 350mA or customized |
| No Load Speed | 9rpm or customized |
| No Load Current | 150mA or customized |
| Rated Torque of Gear Box | 22,332gf.cm or customized |
| Gear Ration | 864:1 or customized |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD028028 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC Gear Motor |
| Rated Load Speed | 162rpm |
| Rated Load Current | 160mA |
| No Load Speed | 207rpm |
| No Load Current | 95mA |
| Gear Ration | 69:1 |
| Torque | 44g.cm |
| Rated Torque of Gear Box | 200g.cm |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWPD008008-69 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product name | mini gear motor |
| Diameter | 10mm |
| Motor type | brushed dc motor, coreless motor |
| Gearbox type | planetary |
| Voltage | 3V 6VDC (custom) |
| Usage | robot, smart home |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD010010 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor Gearbox |
| Voltage | 24V |
| Rated Load Speed | 69rpm |
| Rated Load Current | 380mA |
| No Load Speed | 73rpm |
| No Load Current | 155mA |
| Rated Torque of Gear Box | 25,000g.cm |
| Gear Ration | 96:1 |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWBMD028028-96 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC Geared Motor |
| Voltage | 24V |
| Rated Load Speed | 8rpm |
| Rated Load Current | 350mA |
| No Load Speed | 9rpm |
| No Load Current | 150mA |
| Rated Torque of Gear Box | 22,332gf.cm |
| Gear Ration | 864:1 |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWBMD028028-864 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000pcs
Price: Negotiate
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Diameter | 10mm or customized |
| Name | Planetary Brushless Gear Motor |
| Motor type | coreless motor/ stepper motor |
| Gearbox type | planetary |
| Voltage | 3V 6VDC (custom) |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD010010 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | push rod gear motor |
| Voltage | 3.0VDC |
| Gearbox & Motor Dia | 3.4mm & 3.4mm |
| Rated Load Speed | 2.4-300 rpm |
| Rated Load Current | 220 mA |
| Rated Torque | 0.6-42 gf.cm |
| Rated Torque of Gear Box | 50 gf.cm |
| Gear Ratio | 5/25/125/625 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD003003 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/IATF16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Small Planetary Gearbox |
| Voltage | 3V-24VDC |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Load Speed | 58 rpm |
| Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Torque | 130.5 gf.cm |
| Gear Ratio | 4-1296:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!