Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,220v Electric conveyor belt drum motor Low...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper brushed motor |
| Voltage | 220v |
| current | 0.12A |
| Rated Load Speed | 30rpm |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 5N.M |
| Operating Life | 20000H max |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 500mm drum motor |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper brushed motor |
| Voltage | 24v 12v |
| current | 4.1A |
| Rated Load Speed | 30rpm |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 5N.M |
| Operating Life | 20000H max |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 800mm drum motor |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 9V or customized |
| Application | Robot, Hair curler, Respirator, Automatic door & window, Monitoring equipment, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 4 to 1296 |
| Rated Load Torque | 169 to 3000 gf.cm |
| Rated Load Speed | 26 to 356 rpm |
| No Load Speed | 31 to 415 rpm |
| No Load Current | 80 to 90 mA |
| tolerance | 0.3mm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 9V or customised |
| Application | Robot, Hair curler, Respirator, Automatic door & window, Monitoring equipment, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 144 |
| Rated Load Torque | 1,000 gf.cm |
| Rated Load Speed | 40 rpm |
| No Load Speed | 46 rpm |
| No Load Current | 90 mA |
| tolerance | 0.3mm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020-144 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 9V or customized |
| Material | plastic |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 16:1 |
| Rated Load Torque | 169 gf.cm |
| Rated Load Speed | 356 rpm |
| No Load Speed | 415 rpm |
| No Load Current | 80 mA MAX |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020-16 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 9V or customized |
| Material | plastic |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 16:1 |
| Rated Load Torque | 169 gf.cm |
| Rated Load Speed | 356 rpm |
| Rated Load Current | 215 mA |
| No Load Speed | 415 rpm |
| No Load Current | 80 mA |
| Rated Torque | 2000 gf.cm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020-16#1 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Gearbox Diameter | 20mm |
| Voltage | 9V or customized |
| Application | Robot, Hair curler, Respirator, Automatic door & window, Monitoring equipment, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 36 |
| Rated Load Torque | 379 gf.cm |
| Rated Load Speed | 158 rpm |
| No Load Speed | 185 rpm |
| No Load Current | 80 mA |
| tolerance | 0.3mm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020-36#1 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox stepper brushed motor |
| Voltage | 24v |
| current | 0.12A |
| Rated Load Speed | 30rpm |
| Operating Temperature | -10℃~+50℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+60℃ |
| Max Rated Torque | 5N.M |
| Operating Life | 20000H max |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 400mm drum motor |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!