Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,Logistics Camera Micro Planetary Gear Moto...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Pan Tilt Motor Plastic Planetary Gearbox |
| Diamater | 12mm |
| Rated Speed | 1667 rpm |
| Rated Current | 130 mAh |
| Tated Torque | 10 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 6 |
| Speed Stage | 1 |
| Voltage | 3.0V |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD012012-6 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Pan Tilt Motor for Camera |
| Diamater | 22mm |
| Voltage | 24V |
| Rated Speed | 22 rpm |
| Rated Current | 300 mA |
| Tated Torque | 4809 gf.cm |
| No Load Speed | 24 rpm |
| No Load Current | 120 mA |
| Transmission Reduction Ratio | 304:1 |
| Speed Stage | 4 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-304 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Diamater | 22mm |
| Voltae | 24V |
| Rated Speed | 26 rpm |
| Rated Current | 300 mA |
| No Load Speed | 28 rpm |
| Tated Torque | 4,050 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 4 |
| Speed Stage | 3 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD022022-256 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Rated Voltage | 24V |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 5 to 419 rpm |
| Rated Current | 295 to 330 mA |
| Tated Torque | 215 to 5000 gf.cm |
| No Load Speed | 6 to 472 rpm |
| Transmission Reduction Ratio | 16 to 1296 |
| Speed Stage | 1 to 4 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD022022 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Rated Voltage | 24V |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 13 to 1675 rpm |
| Rated Current | 55 to60 mA |
| No Load Speed | 14 to 1886 rpm |
| Tated Torque | 136 to 5000 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 4 to 509 |
| Speed Stage | 1 to 4 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Pan Tilt Motor Brush Motor |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 419 rpm |
| Rated Current | 295 mAh |
| No Load Speed | 472 rpm |
| Tated Torque | 512 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 16 |
| Speed Stage | 2 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-16 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Pan Tilt Motor Plastic Planetary Gearbox |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 1467 rpm |
| Rated Current | 215 mAh |
| Tated Torque | 162 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 5 |
| Speed Stage | 1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-5 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Rated Voltage | 24V or customized |
| Diamater | 22mm or customized |
| Rated Speed | 5 to 419 rpm |
| Rated Current | 295 to 330 mA |
| Tated Torque | 215 to 5000 gf.cm |
| No Load Speed | 6 to 472 rpm |
| Transmission Reduction Ratio | 16 to 1296 |
| Speed Stage | 1 to 4 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD022022 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!