Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6rpm BLDC Electric DC Gear Motor 28mm 12v 24v For Coffee Machine,8mm 4.2V 200g.cm DC Gear Motor Low Rpm , Transmission micro planetary gear motor,12V 24V DC Low Rpm Plastic Pl...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor Gearbox |
| Voltage | 24V or customized |
| Rated Load Speed | 8rpm or customized |
| Rated Load Current | 350mA or customized |
| No Load Speed | 9rpm or customized |
| No Load Current | 150mA or customized |
| Rated Torque of Gear Box | 22,332gf.cm or customized |
| Gear Ration | 864:1 or customized |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD028028 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC Gear Motor |
| Rated Load Speed | 162rpm |
| Rated Load Current | 160mA |
| No Load Speed | 207rpm |
| No Load Current | 95mA |
| Gear Ration | 69:1 |
| Torque | 44g.cm |
| Rated Torque of Gear Box | 200g.cm |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWPD008008-69 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Motor Type | DC brush motor/brushless/coreless/stepper motor |
| voltage | 12V or customized |
| Rated Load Speed | 52rpm or customized |
| Rated Load Current | 151mA or customized |
| No Load Speed | 61rpm or customized |
| No Load Current | 44mA or customized |
| Torque | 1144 g.cm or customized |
| Gear Ration | 96:1 or customized |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD024024 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 24V DC or customized |
| Load Speed | 31rpm or customized |
| Load Current | 350mA or customized |
| No Load Speed | 35rpm or customized |
| No Load Current | 150mA or customized |
| Load Torque | 7,444gf.cm or customized |
| Gear Ratio | 216:1 or customized |
| Gearbox type | planetary, worm or customized |
| Motor type | BLDC motor, brushed dc motor, coreless motor, stepper motor |
| Diameter | 28 mm |
| Samples | available |
| Usage | standing desk, smart home |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD028028 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T or western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product name | 6mm 3V DC Gear Motor With Intelligent Electric Toothbrush GearBox |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Voltage | 3V |
| Speed Reduction | 26, 136, 700 |
| Rated Torque | 60 gf.cm |
| Instant Torque | 120 gf.cm |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWPD006006 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor Gearbox |
| Voltage | 24V |
| Rated Load Speed | 69rpm |
| Rated Load Current | 380mA |
| No Load Speed | 73rpm |
| No Load Current | 155mA |
| Rated Torque of Gear Box | 25000g.cm |
| Gear Ration | 96:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD028028-96 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500 sets
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, Money Gram |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | 12V / 24V Plastic / Metal DC Motor Gearbox For Headlamp Adjuster In Automobile |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | GM11014 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: USD 2-6
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| voltage | 3V |
| power | 0.07-0.2W |
| No load current | 50mA |
| Rated load current | 100mA |
| Rated Torque of Gear Box | 60g.cm |
| Instant Torque of Gear Box | 120g.cm |
| Gear Ratio | 26:1 |
| Torque | 7.2 g.cm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-26 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor Gearbox |
| Voltage | 24V |
| Rated Load Speed | 69rpm |
| Rated Load Current | 380mA |
| No Load Speed | 73rpm |
| No Load Current | 155mA |
| Rated Torque of Gear Box | 25000g.cm |
| Gear Ration | 96:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD028028-96 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC brush motor |
| voltage | 12V |
| Rated Load Speed | 52rpm |
| Rated Load Current | 151mA |
| No Load Speed | 61rpm |
| No Load Current | 44mA |
| Torque | 1144 g.cm |
| Gear Ration | 96:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD024024-96 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!