Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,24V Metal Shaft DC Planet Geared Motor Wit...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Rated Voltage | 24V DC |
| No Load Speed | 13pm |
| Rated Load Speed | 12rpm |
| No Load Current | 120mA |
| Rated Load Current | 300mA |
| Torque | 9,113 G.Cm |
| Instant Torque of Gear Box | 17,000g.Cm |
| Gear Ratio | 576:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD022022-576 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T or western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product name | Micro Planetary Gear Motor |
| Gear Material | POM Gears |
| Diameter | 6mm |
| Voltage | 3V |
| Speed Reduction | 136:1 |
| Rated Torque | 60 gf.cm |
| Instant Torque | 120 gf.cm |
| Rated Speed | 176rpm |
| Rated Current | 100mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Material | plastic |
| Diameter | 12mm |
| Reduction Ratio | 144 or customised |
| Rated Load Torque | 122 gf.cm |
| Rated Load Speed | 69rpm |
| Rated Current | 135mA |
| No Load Speed | 77rpm |
| No Load Current | 90mA |
| tolerance | 0.3mm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD012012-144 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 9V or customised |
| Material | plastic or metal |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 24:1 |
| Rated Load Torque | 253 gf.cm |
| Rated Load Speed | 238 rpm |
| Rated Load Current | 215 mA |
| No Load Speed | 277 rpm |
| No Load Current | 80 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020-24 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 9V or customized |
| Material | plastic or metal |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 64:1 |
| Rated Load Torque | 444 gf.cm |
| Rated Load Speed | 89 rpm |
| Rated Load Current | 215 mA |
| No Load Speed | 104 rpm |
| No Load Current | 90 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020-64 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Medical Pump Gearbox |
| Voltage | 9V or customized |
| Material | plastic or metal |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 144:1 |
| Rated Load Torque | 1000 gf.cm |
| Rated Load Speed | 40 rpm |
| Rated Load Current | 215 mA |
| No Load Speed | 46 rpm |
| No Load Current | 90 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020-144 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 9V or customized |
| Material | plastic or metal |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 216:1 |
| Rated Load Torque | 1500 gf.cm |
| Rated Load Speed | 26 rpm |
| Rated Load Current | 215 mA |
| No Load Speed | 31 rpm |
| No Load Current | 90 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020-216 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Medical Pump Gearbox |
| Voltage | 9V or customized |
| Application | Robot, Hair curler, Respirator, Automatic door & window, Monitoring equipment, and etc. |
| Material | plastic or metal |
| Diameter | 20mm |
| Reduction Ratio | 64 |
| Rated Load Torque | 444 gf.cm |
| Rated Load Speed | 89 rpm |
| No Load Speed | 104 rpm |
| No Load Current | 90 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD020020-64 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!