Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,Rollable Screen Drive Gear Motor 5v Metal ...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| products name | Rollable Screen Drive Motor |
| Rated torque | ION.M MIN (test condition 5V DC/AC) |
| Rated voltage | 5V DC/AC |
| Rated Load Speed | 5-1500rpm custom |
| Rated Load Current | 140mA custom |
| Rated Torque | custom |
| max instant torque | custom |
| Material | Plastic/Metal (customizable) |
| Reduction Ratio | 5-1500 |
| Direction of Rotation | cc&ccw |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | Rollable Screen Drive Motor |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T or western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | high precision Robot Gear Motor with DC brush motor in robots |
| Material | Metal, Plastic |
| Dia | 6mm |
| Speed Reducing Stages | 2, 3, 4 |
| Rated Load Speed | 40-4669rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 46-6200rpm |
| No Load Current | 45-60 mA |
| Rated Torque | 60-120 gf.cm |
| Gear ratio | 6,26,136,700 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T or western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | high precision Robot Gear Motor with DC brush motor in robots |
| Material | Metal, Plastic |
| Dia | 6mm |
| Speed Reducing Stages | 2, 3, 4 |
| Rated Load Speed | 40-4669rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 46-6200rpm |
| No Load Current | 45-60 mA |
| Rated Torque | 60-120 gf.cm |
| Gear ratio | 6,26,136,700 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| products name | Control valve drive system |
| Rated torque | ION.M MIN (test condition 24V DC/AC) |
| Rated voltage | 24V DC/AC |
| Rated Load Speed | 5-1500rpm |
| Rated Load Current | 140mA custom |
| Rated Torque | custom |
| max instant torque | custom |
| Material | Plastic/Metal (customizable) |
| Reduction Ratio | 5-1500 |
| Direction of Rotation | cc&ccw |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | Industrial water Valve |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 3000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| products name | Electric Park Brake (EPB) Motor |
| Voltage | 3-24v |
| Gearbox & Motor Dia | 32mm &32mm |
| Rated Load Speed | 5-1500rpm |
| Rated Load Current | 140mA custom |
| Rated Torque | 20nm |
| max instant torque | custom |
| Material | Plastic/Metal (customizable) |
| Reduction Ratio | 5-1500 |
| Direction of Rotation | cc&ccw |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | Electric Park Brake (EPB) Motor |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Rated Voltage | 3.0 V |
| No Load Speed | 116 rpm |
| No Load Current | 90mA |
| Load Speed | 104 rpm |
| Load Current | 135mA |
| Load Torque | 81gf.Cm |
| Rated Torque of Gear Box | 600gf.Cm |
| Gear Ratio | 96:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD012012-96 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC Gear Motor |
| Voltage | 3V or customized |
| Application | Robot,Sweeping robot and etc. |
| Gears Material | POM Gears |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 700:1 |
| Rated Load Torque | 200 gf.cm |
| Rated Load Speed | 40 rpm |
| No Load Speed | 47 rpm |
| No Load Current | 25 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-700 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 9V or customized |
| Material | metal |
| Diameter | 16mm |
| Reduction Ratio | 4 to 1296 |
| Rated Load Torque | 16 to 2050 gf.cm |
| Rated Speed | 5 to 1625 rpm |
| Rated Current | 165 to 170 mA |
| No Load Speed | 6 to 1838 rpm |
| No Load Current | 95 to 115 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD016017 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!