Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,High Precision DC Stepper Motor Gearbox , ...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T or western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | High Precision 3v DC Micro Worm Gear Stepper Reduction Motor Gearbox |
| Material | Metal, Plastic |
| Dia | 6mm |
| Speed Reducing Stages | 2, 3, 4 |
| Rated Load Speed | 40-4669rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 46-6200rpm |
| No Load Current | 45-60 mA |
| Rated Torque | 60-120 gf.cm |
| Gear ratio | 6,26,136,700 |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWPD006006 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Stepper Motor Gearbox |
| Voltage | 6V or customized |
| Application | Mobile telecommunication base station, Electric curtain, Medical device, Rotating advertisement, Automatic teller machine, and etc. |
| Material | Plastic |
| Diameter | 16mm |
| Reduction Ratio | 24:1 |
| Rated Load Torque | 61 gf.cm |
| Rated Load Speed | 343 rpm |
| No Load Speed | 429 rpm |
| No Load Current | 110 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD016016-24 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product name | mini gearbox motor |
| Diameter | 20 mm or customized |
| Current | customized |
| Voltage | 12V DC or customized |
| Motor type | brushed dc motor, coreless motor, stepper motor, BLDC motor |
| Gearbox type | planetary |
| Usages | robot, smart home |
| Brand Name | ZHAOWEI |
| Model Number | ZWBPD020020-256 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000 pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 1.5V 3V or customised |
| Gearbox type | planetary |
| Motor type | stepper motor |
| Reduction ratio | 5~625 : 1 (customized) |
| Current | customized |
| Usage | Home Appliance, Car, Electric Bicycle, Boat |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000 pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | metal |
| Diameter | 6mm |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox |
| Voltage | 3.0VDC |
| Gearbox & Motor Dia | 4mm & 4mm |
| Rated Load Speed | 2.4-12 rpm |
| Rated Load Current | 340 mA |
| Rated Torque | 40-170 gf.cm |
| Rated Torque of Gear Box | 70 gf.cm |
| Gear Ratio | 125 / 625:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD004004 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Plastic Planetary Gearbox |
| Voltage | 12V DC |
| Load Speed | 52rpm |
| Load Current | 220mA |
| No Load Speed | 61rpm |
| No Load Current | 75mA |
| Load Torque | 1,144gf.cm |
| Gear Ratio | 96:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | 24mm gear motor |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | Micro Planetary Gearbox |
| Voltage | 3.0VDC |
| Gearbox & Motor Dia | 4mm & 4mm |
| Rated Load Speed | 12 rpm |
| Rated Load Current | 340 mA |
| Rated Torque | 40 gf.cm |
| Rated Torque of Gear Box | 200 gf.cm |
| Gear Ratio | 125:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD004004-125 |
| Certification | CE/ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!