Products
Manufacturer of a wide range of products which include 6mm Quick Start / Braking Coreless Motors , Less Electric Energy Loss,High Efficiency 6mm Coreless Motors with Micro Planetary Gears,22mm Plastic Gear Tubular Motors 1nm Torqu...
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Camera, Robotic hand, Electronic switch(lock), Toy, Remote control device, and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 136 |
| Rated Load Torque | 30 gf.cm |
| Rated Load Speed | 176 rpm |
| No Load Speed | 235 rpm |
| No Load Current | 55 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD006006-136 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Voltage | 3V or customised |
| Application | Home Automation, intelligent robot, Automotive electronic drive,Medical applications and etc. |
| Material | plastic |
| Diameter | 6mm |
| Reduction Ratio | 266 |
| Rated Load Torque | 130.5 gf.cm |
| Rated Load Speed | 58 rpm |
| Rated Load Current | 100mA |
| No Load Speed | 69 rpm |
| No Load Current | 37 mA |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBPD006006-266 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Tubular Motors |
| Diamater | 22mm |
| Voltage | 24V |
| Rated Speed | 88rpm |
| Rated Current | 295 mA |
| No Load Speed | 99 rpm |
| No Load Current | 120 mA |
| Tated Torque | 1603 gf.cm |
| Speed Stage | 2 |
| Motor type | BLDC motor, brushed dc motor, coreless motor, stepper motor |
| Gearbox type | planetary or customized |
| Usage | venetian blinds, electric curtain |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Tubular Motors |
| Diamater | 22mm |
| Voltage | 24V |
| Rated Speed | 353 rpm |
| Rated Current | 295 mAh |
| Tated Torque | 608 gf.cm |
| No Load Speed | 397 rpm |
| No Load Current | 110 mA |
| Transmission Reduction Ratio | 19:1 |
| Speed Stage | 2 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-19 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Tubular Motors |
| Diamater | 22mm |
| Voltage | 24V |
| Rated Speed | 88 rpm |
| Rated Current | 295 mA |
| No Load Speed | 99 rpm |
| No Load Current | 120 mA |
| Tated Torque | 1603 gf.cm |
| Speed Stage | 2 |
| Transmission Reduction Ratio | 76:1 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-76 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Tubular Motors |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 419 rpm |
| Rated Current | 295 mAh |
| Tated Torque | 452 gf.cm |
| No Load Speed | 472 rpm |
| No Load Current | 110mA |
| Transmission Reduction Ratio | 16:1 |
| Speed Stage | 2 |
| Voltage | 24V |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-16 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5 000 pcs per day |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | 1.5V Plastic Micro Planetary Gearboxes for Auto watering device |
| Type | DC motor brush |
| Voltage | 1.5V or customized |
| Application | Eyebrow pencil, Camera, Health care product, Auto watering device |
| Material | plastic or metal |
| Diameter | 10mm |
| Reduction Ratio | 171 |
| Rated Load Torque | 85 gf.cm |
| Rated Load Speed | 40rpm |
| No Load Speed | 45rpm |
| No Load Current | 32mA |
| tolerance | 0.3mm |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWPD010010-171 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Tubular Motors |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 77 rpm |
| Rated Current | 220 mAh |
| Tated Torque | 2040 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 90 |
| Speed Stage | 3 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-90 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Tubular Motors |
| Diamater | 22mm |
| Voltage | 24V |
| Rated Speed | 105 rpm |
| Rated Current | 295 mAh |
| Tated Torque | 1350 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 64:1 |
| Speed Stage | 3 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWMD022022-64 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500pcs
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 600,000pcs per month |
| Delivery Time | 15 working days after payment |
| Packaging Details | packed in nylon firstly, then carton, and then reinforced with wooden case for outer packing |
| Product Name | Tubular Motors |
| Voltage | 24V |
| Diamater | 22mm |
| Rated Speed | 186 rpm |
| Rated Current | 295 mA |
| No Load Speed | 210 rpm |
| No Load Current | 110 mA |
| Rated Torque | 1150 gf.cm |
| Transmission Reduction Ratio | 36:1 |
| Speed Stage | 2 |
| Brand Name | Zhaowei |
| Model Number | ZWBMD022022-36 |
| Certification | ROHS/ISO9001/ISO14001/SGS/TS16949/CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!