Products
Manufacturer of a wide range of products which include Tuya eSim Camera 4MP Wireless Battery Powered Camera With Night Vision Lightning,3MP Solar 4G Security Camera Vsim / eSim Tuya Smart Camera Outdoor,3MP Tuya 4G Solar Camera PI...
MOQ: One Carton
Price:
| Name | eSim Camera |
| Resolution | 4MP |
| Lens | 4mm |
| IR Range | 10 Meters |
| Battery | 4000mAh |
| Solar Panel | 3W Solar Panel Optional |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TB400SF |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Vsim/eSim Solar Battery Camera |
| Resolution | 2560*1440 |
| Solar Panel | 5W |
| Battery | 9000mAh |
| Lens | 4mm |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Audio | Two Way Audio |
| Color | White/Black |
| Waterproof | IP65 |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP300SK |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Tuya 4G Solar Camera |
| Resolution | 3MP |
| Solar Panel | 5W |
| Battery | 9000mAh |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Night Vision Range | Up to 15 Meters |
| Connection Way | 4G & Scan QR Code |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP300SK |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Smart Solar Security Camera |
| Pairing Method | 2.4G&5G |
| Battery Capacity | 6000mAh 3.7V |
| Waterproof | IP65 |
| Resolution | 5MP |
| Audio | Two-way Audio |
| Local Storage SD Slot | up to 128GB |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TB500SE |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | 4G Solar Camera |
| Solar Panel Power | 8W |
| Battery Capacity | 10400mAh |
| Lens | 4mm Lens |
| Human Detection | Support |
| Recording mode | 24-hour recording mode |
| Rotation | Pan: 320°, Tilt: 90° |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300BX |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Solar Powered Outdoor Camera |
| Resolution | 2MP+2MP, 2560 * 1440 |
| Solar Panel | 9W |
| Battery | 15600mAh |
| PIR Sensor | 3.6mm+3.6mm |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Leds | Infrared & White Leds |
| Color | Black |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-SB200SD |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | AOV 4G Solar Camera |
| Solar Panel Power | 8W |
| Wifi | 2.4GHz |
| Resolution | 3MP |
| Battery Capacity | 10400mAh |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Rotation | Pan: 320°, Tilt: 90° |
| App | Camhi |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300BX |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Outdoor CCTV Camera |
| Resolution | 3MP |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Capacity | 15600mAh |
| Lens | 4mm |
| Rotation | Pan: 320°, Tilt: 90° |
| Recording mode | 24-hour recording mode |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300AT |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | 4G Solar Camera |
| IR Range | 25-30M |
| Solar Panel | 6W |
| Audio | Dual-Way Audio |
| Weatherproof | IP66 |
| Resolution | 2MP |
| Rechargeable Battery | 10400mAh Battery Built-in |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP200SD |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Battery Powered Security Camera |
| App | Camhi |
| IR Range | 15M |
| WiFi | WIFI 2.4GHz |
| Resolution | 3.0MP |
| Audio | Two-way Audio |
| Material | ABS Housing |
| Rotation | Horizontal rotation 320 degrees vertical 90 degrees |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CB300AV |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!