Products
Manufacturer of a wide range of products which include 4MP WiFi Solar Camera Wireless PTZ Solar Battery Camera Outdoor,AOV 24/7 Recording Solar Camera 3MP Solar Powered Outdoor Security Camera,Tuya eSim Camera 4MP Wireless Battery...
MOQ: One Carton
Price:
| Name | WiFi Solar Camera |
| Resolution | 4MP |
| Solar Panel | 3W |
| Battery | 6000mAh |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Night Vision Range | Up to 15 Meters |
| Connection Way | WiFi & Scan QR Code |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP400SJ |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | 24/7 Recording Solar Camera |
| Resolution | 3MP |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Capacity | 15600mAh |
| Human Tracking | Support |
| Human Detection | Support |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Recording mode | 24-hour recording mode |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300EP |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | eSim Camera |
| Resolution | 4MP |
| Lens | 4mm |
| IR Range | 10 Meters |
| Battery | 4000mAh |
| Solar Panel | 3W Solar Panel Optional |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TB400SF |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Vsim/eSim Solar Battery Camera |
| Resolution | 2560*1440 |
| Solar Panel | 5W |
| Battery | 9000mAh |
| Lens | 4mm |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Audio | Two Way Audio |
| Color | White/Black |
| Waterproof | IP65 |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP300SK |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Solar Cellular Security Cameras |
| Resolution | 3MP |
| Solar Panel | 5W |
| Battery | 9000mAh |
| Lens | 4mm |
| Night Vision Range | Up to 15 Meters |
| Sim Card Slot | Not Support |
| Audio | Two Way Audio |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Waterproof | IP65 |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP300SK |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Tuya Smart Solar Camera |
| Resolution | 5MP |
| Battery Capacity | 6000mAh 3.7V |
| Battery Type | 2 * 18650 Rechargeable Lithium Battery |
| Lens | 2.8MM |
| IR Distance | 10m |
| Solar Panel Power | 1.4W |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TB500SE |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!