Products
Manufacturer of a wide range of products which include Tuya eSim Camera 4MP Wireless Battery Powered Camera With Night Vision Lightning,3MP Solar 4G Security Camera Vsim / eSim Tuya Smart Camera Outdoor,4MP WiFi Solar Camera Wirel...
MOQ: One Carton
Price:
| Name | eSim Camera |
| Resolution | 4MP |
| Lens | 4mm |
| IR Range | 10 Meters |
| Battery | 4000mAh |
| Solar Panel | 3W Solar Panel Optional |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TB400SF |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Vsim/eSim Solar Battery Camera |
| Resolution | 2560*1440 |
| Solar Panel | 5W |
| Battery | 9000mAh |
| Lens | 4mm |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Audio | Two Way Audio |
| Color | White/Black |
| Waterproof | IP65 |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP300SK |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | WiFi Solar Camera |
| Resolution | 4MP |
| Solar Panel | 3W |
| Battery | 6000mAh |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Night Vision Range | Up to 15 Meters |
| Connection Way | WiFi & Scan QR Code |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP400SJ |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | 24/7 Recording Solar Camera |
| Resolution | 3MP |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Capacity | 15600mAh |
| Human Tracking | Support |
| Human Detection | Support |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Recording mode | 24-hour recording mode |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300EP |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | WiFi Solar Camera |
| Solar panel | 8W |
| Conection Way | WiFi & Bluetooth Connection |
| Induction distance | 0-30 meters |
| Resolution | 8MP |
| Color | All black |
| WiFi | 2.4Ghz + 5Ghz |
| App | Camhi |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP800BZ |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | 24/7 Recording Security Camera |
| Network | 2.4Ghz WiFi |
| Solar Panel Power | 8W |
| Battery Capacity | 10400mAh |
| Resolution | 3MP |
| Lens | 4mm |
| Rotation | Pan: 320°, Tilt: 90° |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300BW |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Tuya WiFi Solar Camera |
| Resolution | 5MP |
| Pairing Method | 2.4G&5G |
| Battery Type | 2 * 18650 Rechargeable Lithium Battery |
| Battery Capacity | 6000mAh 3.7V |
| Video Compression | H.265 / H.264 |
| Waterproof | IP65 |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TB500SE |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | AOV Security Camera |
| Wifi | 2.4GHz |
| Solar Panel Power | 8W |
| Rotation | Pan: 320°, Tilt: 90° |
| Resolution | 3MP |
| Battery Capacity | 10400mAh |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| App | Camhi |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300BX |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | WiFi Solar Camera |
| Solar Panel | 3.5W |
| IR Range | 25-30M |
| Weatherproof | IP66 |
| Audio | Dual-Way Audio |
| Rechargeable Battery | 7800mAh Battery Built-in |
| Resolution | 2MP |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP200SC |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Outdoor Solar Security Camera |
| Resolution | 2MP |
| IR Range | 15M |
| Audio | Dual-Way Audio |
| Power | DC5A 1.5A |
| Waterproof | IP66 |
| Lens | 3.6mm |
| App | Camhi |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CB200AT |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!