Products
Manufacturer of a wide range of products which include 4MP WiFi Solar Camera Wireless PTZ Solar Battery Camera Outdoor,AOV 24/7 Recording Solar Camera 3MP Solar Powered Outdoor Security Camera,8MP Battery Powered Camera 2.4Ghz 5Gh...
MOQ: One Carton
Price:
| Name | WiFi Solar Camera |
| Resolution | 4MP |
| Solar Panel | 3W |
| Battery | 6000mAh |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Night Vision Range | Up to 15 Meters |
| Connection Way | WiFi & Scan QR Code |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP400SJ |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | 24/7 Recording Solar Camera |
| Resolution | 3MP |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Capacity | 15600mAh |
| Human Tracking | Support |
| Human Detection | Support |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Recording mode | 24-hour recording mode |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300EP |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Battery Powered Camera |
| Conection Way | WiFi & Bluetooth Connection |
| Solar panel | 8W |
| Induction distance | 0-30 meters |
| Resolution | 8MP |
| WiFi | 2.4Ghz + 5Ghz |
| Color | All black |
| App | Camhi |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP800BZ |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Always On Video Solar Battery Camera |
| Solar Panel Power | 8W |
| Battery Capacity | 10400mAh |
| Resolution | 3MP |
| Network | WiFi/4G |
| Recording mode | 24-hour recording mode |
| Rotation | Pan: 320°, Tilt: 90° |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300BX |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Battery Powered Camera |
| Resolution | 5MP |
| Video Compression | H.265 / H.264 |
| Waterproof | IP65 |
| Lens | 2.8MM |
| Audio | Two-way Audio |
| IR Distance | 10m |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TB500SE |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Video Door Phone Camera |
| Resolution | 2Mp & 5Mp Optional |
| WiFi | 2.4GHz |
| Storage | 128G TF card & Cloud |
| Power Supply | Battery Powered |
| Meterial | ABS |
| Audio | Built in MIC & Speaker |
| Color | Grey |
| Warranty | 18 Months |
| Brand Name | CAMWON |
| Model Number | WIP-TR200SB |
| Certification | CE, ROHS, BSCI, UKCA, EN-18031, TELEC, REACH |
| Place of Origin | China |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Battery Powered Camera |
| Resolution | 3MP |
| Solar Panel | 5W |
| Battery | 9000mAh |
| Lens | 4mm |
| Night Vision Range | Up to 15 Meters |
| Human Detection | Support |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP300SK |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Outdoor CCTV Security Camera |
| Resolution | 2304*1296 |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Capacity | 15600mAh |
| Audio | Two way audio |
| Human Detection | Support |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Recording mode | 24-hour recording mode |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300EP |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Battery Powered Camera |
| IR Range | 25-30M |
| Solar Panel | 3.5W |
| Audio | Dual-Way Audio |
| Weatherproof | IP66 |
| Resolution | 2MP |
| Rechargeable Battery | 7800mAh Battery Built-in |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP200SC |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | 3MP Wireless Security Camera |
| Battery Capacity | 10400mAh |
| Solar Panel Power | 8W |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Resolution | 3MP |
| Rotation | Pan: 320°, Tilt: 90° |
| Wifi | 2.4GHz |
| App | Camhi |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300BX |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!