Products
Manufacturer of a wide range of products which include 4MP WiFi Solar Camera Wireless PTZ Solar Battery Camera Outdoor,AOV 24/7 Recording Solar Camera 3MP Solar Powered Outdoor Security Camera,IP66 Waterproof HD Security Camera 4M...
MOQ: One Carton
Price:
| Name | WiFi Solar Camera |
| Resolution | 4MP |
| Solar Panel | 3W |
| Battery | 6000mAh |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Night Vision Range | Up to 15 Meters |
| Connection Way | WiFi & Scan QR Code |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP400SJ |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | 24/7 Recording Solar Camera |
| Resolution | 3MP |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Capacity | 15600mAh |
| Human Tracking | Support |
| Human Detection | Support |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Recording mode | 24-hour recording mode |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300EP |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | HD Security Camera |
| Resolution | 5MP |
| 2.8mm Lens | Optional |
| Camera Type | AHD |
| Human Detection | Support |
| Light | Dual Light Source |
| Housing Material | Metal |
| Waterproof | IP66 |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | MHD-BNK500RB |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | HD AHD Camera |
| Resolution | 5MP |
| Lens | 3.6mm |
| Camera Type | AHD |
| Human Detection | Support |
| Light | Dual Light Source |
| Housing Material | Metal |
| Audio | Optional |
| Waterproof | IP66 |
| 2.8mm Lens | Optional |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | MHD-BNK500RB |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | HD Security Camera |
| Resolution | 4MP/6MP/8MP |
| Lens | 3.6mm |
| Waterproof | IP66 |
| Compression | H.264,H.265 |
| Access protocol | Support ONVIF/private protocol/CGI |
| Max users | 4 |
| App | HiEasy |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | IPC-DAM800RB |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!