Products
Manufacturer of a wide range of products which include 4MP WiFi Solar Camera Wireless PTZ Solar Battery Camera Outdoor,AOV 24/7 Recording Solar Camera 3MP Solar Powered Outdoor Security Camera,OEM / ODM Tuya Smart Alarm 125dB WiFi...
MOQ: One Carton
Price:
| Name | WiFi Solar Camera |
| Resolution | 4MP |
| Solar Panel | 3W |
| Battery | 6000mAh |
| Night Vision | Infrared & Color Night Vision |
| Night Vision Range | Up to 15 Meters |
| Connection Way | WiFi & Scan QR Code |
| Audio | Two Way Audio |
| Storage | TF Card or Cloud Storage |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-TP400SJ |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | 24/7 Recording Solar Camera |
| Resolution | 3MP |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Capacity | 15600mAh |
| Human Tracking | Support |
| Human Detection | Support |
| Detection Range | Up to 30 Meters |
| Recording mode | 24-hour recording mode |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-CP300EP |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Tuya Smart Alarm |
| Accessories Frequency | 433mHz |
| Connectivity | Wifi |
| Alarm Volume | 125dB |
| Voice Control | Support Alexa & Google Assistant |
| Backup Battery | 1000mAh |
| Display | Hub |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-AK001 |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Smart WiFi Alarm System |
| Screen | Touch Screen |
| Screen Size | 4.3 Inch |
| Accessories Frequency | 433mHz |
| Connectivity | WIFI+2G / WIFI+4G |
| Backup Battery | 3.7V, 500mAh Rechargeable Lithium Battery |
| Alarm Volume | 110dB |
| Voice Control | Support Alexa & Google Assistant |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-AK010 |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Tuya Smart Alarm |
| Connectivity | WiFi |
| Accessories Frequency | 433mHz |
| Voice Control | Support Alexa & Google Assistant |
| Backup Battery | 1000mAh |
| Display | Hub |
| Alarm Volume | 125dB |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-AK001 |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Touch Screen Alarm System |
| Screen | Touch Screen |
| Screen Size | 4.3 Inch |
| Accessories Frequency | 433mHz |
| Connectivity | WIFI+2G / WIFI+4G |
| Backup Battery | 3.7V, 500mAh Rechargeable Lithium Battery |
| Alarm Volume | 110dB |
| Voice Control | Support Alexa & Google Assistant |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-AK010 |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Smart Home Security Alarm Kit |
| Supported Zones | Up to 100 wireless zones and 3 wired zones |
| Accessories Frequency | 433mHz |
| Connectivity | WIFI+2G / WIFI+4G |
| Backup Battery | 3.7V,300mAh |
| Alarm Volume | 110dB |
| Voice Control | Support Alexa & Google Assistant |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-AK004 |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Dual Network Security System |
| Display | 7" IPS Screen |
| Accessories Frequency | 433mHz |
| Connectivity | WIFI+4G |
| Alarm Panel Power Supply | 110/220VAC to Type-C 5V, 2000mA |
| Backup Battery | 3.7V, 5000mAh Lithium Battery |
| Supported Zones | Up to 100 wireless zones and 3 wired zones |
| Voice Control | Support Alexa & Google Assistant |
| Operation Temperature | -10~55℃ |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-AK011 |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Tuya Smart Alarm |
| Supported Zones | Up to 100 wireless zones and 3 wired zones |
| Accessories Frequency | 433mHz |
| Backup Battery | 3.7V, 500mAh |
| Alarm Volume | 110dB |
| Connectivity | Wifi+2G |
| Voice Control | Support Alexa & Google Assistant |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-AK003 |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
MOQ: One Carton
Price:
| Name | Smart Wireless Alarm System |
| Accessories Frequency | 433mHz |
| Supported Zones | Up to 100 wireless zones and 3 wired zones |
| Power | DC 5V |
| Voice Control | Support Alexa & Google Assistant |
| Alarm Volume | 110dB |
| Connectivity | WIFI+2G / WIFI+4G |
| App | Tuya |
| Brand Name | OEM Brand |
| Model Number | WIP-AK004 |
| Certification | CE, ROHS,EN-18031, UKCA, TELEC, REACH,BSCI |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!