Products
Manufacturer of a wide range of products which include 10ml Glass Roller Bottle for Skincare Essence,BLPM-15ml No Leakage Empty Clear Glass Bottle With Metal Roller Ball For Perfume,RPPE(P)-50ML Dark Blue Refillable Roll On Bottle...
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.44-0.8
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 10ml |
| Material | Glass+Plastic/Metal cap +plastic/glass ball/metal ball |
| Size | 21mm(D)*87mm(H) with Plastic Cap |
| Ball | Glass Ball |
| MOQ | 20,000PCS, Stock 100pcs |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | Dome Glossy Dome Matte |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPM-10ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: Large order quantity, favorable price, welcome to send inquiry for detailed consultation~
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 15ml |
| Material | Glass+Plastic/Metal cap +plastic/glass ball/metal ball |
| MOQ | 20,000PCS, Stock 100pcs |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | PP cap, metal cap, bamboo cap, wood cap |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPM-15ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order
Price: USD0.38/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100,000PCS/DAY |
| Delivery Time | 30-35DAYS |
| Packaging Details | 1. Standard exported corrugated carton and well belted. 2. Shipping marks can be printed as per you want. 3. Parts protect by poly bag or special pallet. |
| Dispensing Type | Roll On/Roller Ball |
| Capacity | 50ml |
| Closure Type | Screw-on |
| Color | White, Black, Red, Blue, Green, Yellow, Pink, Orange, Purple, Any custom color |
| Lead Time | 30-35 Days |
| Logo Printing | Available |
| MOQ | 20,000pcs |
| Material | PP PCR Plastic |
| Product Name | Plastic Roll On Bottle |
| Finish | Matte Frsoted mould/ Glossy mould |
| Shape | Cylinder/Round |
| Surface | Smooth, Frosted, Embossed, Printed |
| Usage | Essential Oil, Perfume, Lotion, Eye Care |
| Package Area | Cosmetic Packaging/pharmaceutical Packaging |
| Packaging Type | Primary Package for Containing |
| Company Type | Manufacture |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPPE(P)-50ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000PCS
Price: 0.32~0.80
| Payment Terms | 30~50% deposit, the balance should be paid before shippment |
| Supply Ability | 40,000,000pcs/month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | Oouter bottle, Inner bottle, cap is seperately |
| Size | 50ml, 75ml |
| Seal | Roll On |
| Closure Type | Roll On |
| Material | PP Or PCR ECO-friendly Material |
| Usage | Cosmetics & Personal Care,Healthcare & Pharmaceuticals,Fitness & Sports,Home Remedies & DIY Kits,Sunscreen Cream and other products |
| Factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Shape | Round |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPPE |
| Certification | ISO9000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10,000PCS
Price: 0.32~0.80
| Payment Terms | 30~50% deposit, the balance should be paid before shippment |
| Supply Ability | 40,000,000pcs/month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | Oouter bottle, Inner bottle, cap is seperately |
| Size | 50ml, 75ml |
| Seal | Roll On |
| Closure Type | Roll On |
| Material | PP Or PCR ECO-friendly Material |
| Usage | Cosmetics & Personal Care,Healthcare & Pharmaceuticals,Fitness & Sports,Home Remedies & DIY Kits,Sunscreen Cream and other products |
| Factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Shape | Round |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Brand | SRS |
| Decoration | Frost, Silkprint, Hotstamping |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPPE |
| Certification | ISO9000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10,000PCS
Price: 0.32~0.80
| Payment Terms | 30~50% deposit, the balance should be paid before shippment |
| Supply Ability | 40,000,000pcs/month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | Oouter bottle, Inner bottle, cap is seperately |
| Size | 50ml, 75ml |
| Seal | Roll On |
| Closure Type | Roll On |
| Material | PP Or PCR ECO-friendly Material |
| Usage | Cosmetics & Personal Care,Healthcare & Pharmaceuticals,Fitness & Sports,Home Remedies & DIY Kits,Sunscreen Cream and other products |
| Factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Shape | Round |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Brand | SRS |
| Decoration | Frost, Silkprint, Hotstamping |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPPE |
| Certification | ISO9000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10,000PCS
Price: 0.32~0.80
| Payment Terms | 30~50% deposit, the balance should be paid before shippment |
| Supply Ability | 40,000,000pcs/month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | Oouter bottle, Inner bottle, cap is seperately |
| Size | 50ml, 75ml |
| Seal | Roll On |
| Closure Type | Roll On |
| Material | PP Or PCR ECO-friendly Material |
| Usage | Cosmetics & Personal Care,Healthcare & Pharmaceuticals,Fitness & Sports,Home Remedies & DIY Kits,Sunscreen Cream and other products |
| Factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Shape | Round |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Brand | SRS |
| Decoration | Frost, Silkprint, Hotstamping |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPPE |
| Certification | ISO9000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10,000PCS
Price: 0.32~0.80
| Payment Terms | 30~50% deposit, the balance should be paid before shippment |
| Supply Ability | 40,000,000pcs/month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | Oouter bottle, Inner bottle, cap is seperately |
| Size | 50ml, 75ml |
| Seal | Roll On |
| Closure Type | Roll On |
| Material | PP Or PCR ECO-friendly Material |
| Usage | Cosmetics & Personal Care,Healthcare & Pharmaceuticals,Fitness & Sports,Home Remedies & DIY Kits,Sunscreen Cream and other products |
| Factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Shape | Round |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Brand | SRS |
| Decoration | Frost, Silkprint, Hotstamping |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPPE |
| Certification | ISO9000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10,000PCS
Price: 0.32~0.80
| Payment Terms | 30~50% deposit, the balance should be paid before shippment |
| Supply Ability | 40,000,000pcs/month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | Oouter bottle, Inner bottle, cap is seperately |
| Size | 50ml, 75ml |
| Seal | Roll On |
| Closure Type | Roll On |
| Material | PP Or PCR ECO-friendly Material |
| Usage | Cosmetics & Personal Care,Healthcare & Pharmaceuticals,Fitness & Sports,Home Remedies & DIY Kits,Sunscreen Cream and other products |
| Factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Shape | Round |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Brand | SRS |
| Decoration | Frost, Silkprint, Hotstamping |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPPE |
| Certification | ISO9000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10,000PCS
Price: 0.32~0.80
| Payment Terms | 30~50% deposit, the balance should be paid before shippment |
| Supply Ability | 40,000,000pcs/month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | Oouter bottle, Inner bottle, cap is seperately |
| Size | 50ml, 75ml |
| Seal | Roll On |
| Closure Type | Roll On |
| Material | PP Or PCR ECO-friendly Material |
| Usage | Cosmetics & Personal Care,Healthcare & Pharmaceuticals,Fitness & Sports,Home Remedies & DIY Kits,Sunscreen Cream and other products |
| Factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Shape | Round |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Brand | SRS |
| Decoration | Frost, Silkprint, Hotstamping |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPPE |
| Certification | ISO9000 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!