Products
Manufacturer of a wide range of products which include Customized Printing 4ml Perfume Roller Bottles Round Shape Transparent Glass,SRS Packaging 5ml Customized Molded Glass Roll on Bottle for Perfume Essential,10ML No Leakage Rol...
MOQ: 20000
Price: CN¥0.9689
| Body Material | Glass |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Plastic Type | Glass |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Product name | Glass Roll On Bottle |
| Usage | Essential oil, perfumr, etc |
| Volume | 4ml |
| Color | Customized |
| MOQ | 20,000pcs |
| Logo Printing | silk printing or hot stamping |
| Sample | free in stock |
| Delivery time | 35days |
| Advantage | 100% No leakage no shaving |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.18
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,refreshing,anti-itch and etc. |
| Body Material | Glass |
| Products name | Molded glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Portable |
| Ball | Plastic,glass,steel,gemstone ball |
| Certificate | ISO9001 |
| LOGO | Silkprint, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Glossy,frosted,metalized,painting |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLPM-5ML |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD 0.36~0.5
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap and Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 10ML |
| Material | GLASS |
| Ball | 304 stainless steel metal roller ball |
| MOQ | 20,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | perfume、perfume oil、essential oil、hand oil、cuticle oil etc. |
| Advantage | 100% No Leakage(Test: vacuum tester) |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Tube Shape |
| Cap Option | PP plastic cap, Metal Aluminum cap, bamboo cap, wooden cap etc. |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | GB3-10ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD 0.36~0.7
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap and Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 10ML |
| Material | GLASS |
| Ball | 304 stainless steel metal roller ball |
| MOQ | 20,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | perfume、perfume oil、essential oil、hand oil、cuticle oil etc. |
| Advantage | 100% No Leakage(Test: vacuum tester) |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Tube Shape |
| Cap Option | PP plastic cap, Metal Aluminum cap, bamboo cap, wooden cap etc. |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | GB3-10ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD 0.27~0.6
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap and Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 50ML 60ML |
| Material | PGLASS |
| Ball | PP Hollow Ball |
| MOQ | 20,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Disinfectant bottle, pain relief products, massage roller, mosquito repellent bottle etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | Flat Glossy, Flat Ribbed, Dome Glossy |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPG-B-50ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.15
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| item | 5ml glass roll on bottle |
| size | 15mm*63mm |
| color | transparent |
| use for | perfume, essential oil |
| Place of Origin | zhejiang |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | BLP-5ML |
| Certification | 3ml, 5ml,10ml,15ml,20ml,30ml glass roll on bottle wholesale, fashion 5ml glass perfume bot |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: 0.15
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000000 |
| Delivery Time | 35 |
| Packaging Details | 1.polybag for each product,then with carton outside 2.bottle ,cap,ball can seperate pack, or can as |
| color | clear color |
| Capacity | 1ml3ml5ml8ml10ml |
| Advantage | 100% no leakage |
| Decoration | painting and metalized |
| LOGO | Silkprinting and hot stamping |
| Sample in stock | Free |
| cap | pp cap |
| ball | steel ball/glass ball |
| Product name | Cosmetic mini transparent color 1ml 3ml 5ml 8ml 10ml glass roll on bottle |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | BLP-1ml3ml5ml8ml10ml |
| Certification | SRS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: 0.32
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000000 |
| Delivery Time | 15 |
| Packaging Details | 1.polybag for each product,then with carton outside 2.bottle ,cap,ball can seperate pack, or can as |
| color | amber color |
| Capacity | 3ml 5ml 10ml |
| Advantage | 100% no leakage |
| Decoration | painting and metalized |
| LOGO | Silkprinting and hot stamping |
| Sample in stock | Free |
| cap | alu. cap |
| ball | steel |
| Product name | Wholesale empty 3ml 5ml 10ml amber perfume glass roll on bottle with metal roller ball |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | BLP-3ml 5ml 10ml |
| Certification | SRS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD 0.27~0.6
| Packaging Details | Bottle, Cap and Roller ball are separately packed. |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Payment Term | 50% Deposit, The Balance Before Shipment |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Product Category | Glass Roll On Bottle |
| MOQ | 20,000PCS |
| Color Customization | According To Pantone Code, Or Actual Sample |
| Material | PGLASS |
| Capacity | 50ML 60ML |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPG-B-50ML |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD 0.27~0.6
| Packaging Details | Bottle, Cap and Roller ball are separately packed. |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| MOQ | 20,000PCS |
| Used For | Disinfectant Bottle, Pain Relief Products, Massage Roller, Mosquito Repellent Bottle Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Customization Sample | With Charge, Welcome Query~ |
| Stock Sample | Free |
| Product Category | Glass Roll On Bottle |
| Ball | PP Hollow Ball |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPG-B-50ML |
| Certification | ISO9001 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!