Products
Manufacturer of a wide range of products which include Customized Printing 4ml Perfume Roller Bottles Round Shape Transparent Glass,SRS Packaging 5ml Customized Molded Glass Roll on Bottle for Perfume Essential,Green PP Plastic Ja...
MOQ: 20000
Price: CN¥0.9689
| Body Material | Glass |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Plastic Type | Glass |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Product name | Glass Roll On Bottle |
| Usage | Essential oil, perfumr, etc |
| Volume | 4ml |
| Color | Customized |
| MOQ | 20,000pcs |
| Logo Printing | silk printing or hot stamping |
| Sample | free in stock |
| Delivery time | 35days |
| Advantage | 100% No leakage no shaving |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.18
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,refreshing,anti-itch and etc. |
| Body Material | Glass |
| Products name | Molded glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Portable |
| Ball | Plastic,glass,steel,gemstone ball |
| Certificate | ISO9001 |
| LOGO | Silkprint, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Glossy,frosted,metalized,painting |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLPM-5ML |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10000pcs
Price: $0.28-0.31
| Payment Terms | 30~50% deposit, the balance should be paid before shippment |
| Supply Ability | 40,000,000pcs/month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | Oouter bottle, Inner bottle, cap is seperately |
| Material | PP Plastic/PCR |
| Shape | Round |
| Color | Clear |
| Feature | BPA Free |
| Lid Type | Screw Top |
| Durability | Durable |
| Usage | Cosmetic, Skin Care, Body Care |
| Capacity | 8 Oz |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | SRSQ |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.25-0.5
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 80g 100g 120g 150g 200g 300g 400g |
| Uses | Essential Oils, Medicinal Liquids, Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting, Perfumes |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSQ |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.25-0.5
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 80g 100g 120g 150g 200g 300g 400g |
| Uses | Essential Oils, Medicinal Liquids, Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting, Perfumes |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSQ |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.25-0.5
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 80g 100g 120g 150g 200g 300g 400g |
| Uses | Essential Oils, Medicinal Liquids, Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting, Perfumes |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSQ |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.25-0.5
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 80g 100g 120g 150g 200g 300g 400g |
| Uses | Essential Oils, Medicinal Liquids, Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting, Perfumes |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSQ |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.25-0.5
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 80g 100g 120g 150g 200g 300g 400g |
| Uses | Essential Oils, Medicinal Liquids, Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting, Perfumes |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSQ |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!