Products
Manufacturer of a wide range of products which include 10ml Glass Roller Bottle for Skincare Essence,BLPM-15ml No Leakage Empty Clear Glass Bottle With Metal Roller Ball For Perfume,Customized Printing 4ml Perfume Roller Bottles R...
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.44-0.8
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 10ml |
| Material | Glass+Plastic/Metal cap +plastic/glass ball/metal ball |
| Size | 21mm(D)*87mm(H) with Plastic Cap |
| Ball | Glass Ball |
| MOQ | 20,000PCS, Stock 100pcs |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | Dome Glossy Dome Matte |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPM-10ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: Large order quantity, favorable price, welcome to send inquiry for detailed consultation~
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 15ml |
| Material | Glass+Plastic/Metal cap +plastic/glass ball/metal ball |
| MOQ | 20,000PCS, Stock 100pcs |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | PP cap, metal cap, bamboo cap, wood cap |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPM-15ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: CN¥0.9689
| Body Material | Glass |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Plastic Type | Glass |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Product name | Glass Roll On Bottle |
| Usage | Essential oil, perfumr, etc |
| Volume | 4ml |
| Color | Customized |
| MOQ | 20,000pcs |
| Logo Printing | silk printing or hot stamping |
| Sample | free in stock |
| Delivery time | 35days |
| Advantage | 100% No leakage no shaving |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.18
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,refreshing,anti-itch and etc. |
| Body Material | Glass |
| Products name | Molded glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Portable |
| Ball | Plastic,glass,steel,gemstone ball |
| Certificate | ISO9001 |
| LOGO | Silkprint, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Glossy,frosted,metalized,painting |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLPM-5ML |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.74
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Body Material | Glass |
| Collar Material | Glass |
| Product name | glass perfume bottles 5ml 10ml |
| Usage | Essential oil, perfume etc. |
| Capacity | 5ml |
| Roller Ball Material | Steel / Plastic / Glass / Gemstone |
| Cap material | PP plastic / Alu cap |
| MOQ | 20000pcs |
| Feature | 100% no leakage |
| Logo | silk-screen prinnting / hot stamping |
| Delivery time | Around 30-35 days |
| Model Number | BLP- 5ML |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.53
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,anti-itch,refreshing,etc. |
| Base Material | Glass |
| Body Material | Glass |
| Collar Material | Glass |
| Logo/pattern | accept |
| Printing Handling | Labels, Gold Stamping, Frosting, Spraying, Silk Screen Printing, Heat Transfer Printing |
| With Reed Diffuser or not | No |
| Products Name | 10ml glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Exquisite |
| Certificate | ISO9001 |
| Ball | Steel/glass/gemstone ball |
| Logo | Silkscreen, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Frosted/glossy,metalized/painting color |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLP-10ml |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price:
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,anti-itch,refreshing,etc. |
| Base Material | Glass |
| Body Material | Glass |
| Collar Material | Glass |
| Products Name | 8ml glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Exquisite |
| Certificate | ISO9001 |
| Ball | Steel/glass/gemstone ball |
| Logo | Silkscreen, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Frosted/glossy,metalized/painting color |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLP-8ml |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.39
| Industrial Use | Beauty Packaging,Personal Care |
| Sealing Type | Roll on, Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Base Material | Glass |
| Body Material | Glass |
| Collar Material | Glass |
| Color | customized |
| sort | Glass Roll On Bottle |
| cap | Aluminum cap |
| package | ball&holder, bottle, cap is separately packaging |
| OEM | YES |
| Advantage | 100% no leakage |
| ball | Steel ball |
| material | glass |
| Model Number | BLP-10ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang,China |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.04
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Body Material | Glass |
| Collar Material | Glass |
| Logo/pattern | accept |
| Printing Handling | Labels, Gold Stamping, Frosting, Heat Transfer Printing, Silk Screen Printing, Spraying |
| With Reed Diffuser or not | No |
| Product name | Glass roll on bottle |
| Usage | Essential oil, perfume,medicine etc. |
| Capacity | 4ml |
| Shape | Cylinder |
| Cap | PP cap/Aluminium cap |
| Roller ball | Glass/Plastic/Steel/Gemstone |
| MOQ | 20000pcs |
| Logo | silk-screen prinnting / hot stamping |
| Feature | 100% no leakage |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥0.7613
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | roll on |
| Surface Handling | Acid Etch |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Makeup Tools, Other Cosmetic |
| Base Material | glass |
| Body Material | glass |
| Collar Material | PE |
| Material | Glass |
| Volume | 2ML |
| Cap | Plastic Cap |
| MOQ | 20000pcs |
| Lead time | 25-30 days |
| Ball | PP plastic ball |
| Size | 15mm diameter |
| Logo | Silk screen or hot stamping |
| Advantage | 100% no leakage |
| Feature | Portable |
| Model Number | BLP-2ML |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!