Products
Manufacturer of a wide range of products which include Customized Printing 4ml Perfume Roller Bottles Round Shape Transparent Glass,SRS Packaging 5ml Customized Molded Glass Roll on Bottle for Perfume Essential,SRS White Eye Gel E...
MOQ: 20000
Price: CN¥0.9689
| Body Material | Glass |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Plastic Type | Glass |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Product name | Glass Roll On Bottle |
| Usage | Essential oil, perfumr, etc |
| Volume | 4ml |
| Color | Customized |
| MOQ | 20,000pcs |
| Logo Printing | silk printing or hot stamping |
| Sample | free in stock |
| Delivery time | 35days |
| Advantage | 100% No leakage no shaving |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.18
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,refreshing,anti-itch and etc. |
| Body Material | Glass |
| Products name | Molded glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Portable |
| Ball | Plastic,glass,steel,gemstone ball |
| Certificate | ISO9001 |
| LOGO | Silkprint, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Glossy,frosted,metalized,painting |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLPM-5ML |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.25
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| item | 10ml roll on bottle |
| size | 19mm*92mm |
| color | any color |
| seal | roll on |
| material | plastic |
| use for | Eye cream ,eye gel, lipstick oil, perfume, serum, lotion, toner, perfume, anti-acne ,essence , essen |
| advanctage | 100% no leakage |
| factory | SRS packaging |
| Place of Origin | zhejiang |
| Brand Name | SRS |
| Certification | SRS white1/3oz 10ml empty eye gel bottle eye cream container eye essence packaging |
| Model Number | RPP-10ml |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.25
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| item | RPP-15ml roll on bottle |
| size | 19mm*117mm |
| color | any color |
| seal | roll on |
| used for | Eye cream ,eye gel, lipstick oil, perfume, serum, lotion, toner, perfume, anti-acne ,essence , essen |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Place of Origin | zhejiang |
| Brand Name | SRS |
| Certification | 1/2oz 15ml empty eye gel bottle eye cream container eye essence packaging with roller ball |
| Model Number | RPA-15ml |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.25
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| item | RPP-15ml roll on bottle |
| size | 19mm*117mm |
| color | any color |
| seal | roll on |
| used for | Eye cream ,eye gel, lipstick oil, perfume, serum, lotion, toner, perfume, anti-acne ,essence , essen |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Place of Origin | zhejiang |
| Brand Name | SRS |
| Certification | RPA-15ML china supplier pharmaceutical plastic roll on bottle ,anti-itch cream bottle |
| Model Number | RPA-15ml |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.281
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000000 |
| Delivery Time | 30-35 |
| Packaging Details | 1.polybag for each product,then with carton outside 2.bottle ,cap,ball can seperate pack, or can as |
| color | As per Pantone No. |
| Capacity | 15ml roll on bottle |
| Advantage | 100% no leakage |
| Decoration | painting and metalized |
| LOGO | Silkprinting and hot stamping |
| Sample in stock | Free |
| cap | aluminum |
| Product name | plastic body roller bottle |
| ball | steel |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPA-15ml |
| Certification | 15ml roll on bottle for perfume |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.25
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| item | RPA-15ml roll on bottle |
| color | any color |
| seal | roll on |
| used for | china supplier pharmaceutical plastic anti-itch green roll on bottle 5ml perfume bottle |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Place of Origin | zhejiang |
| Brand Name | SRS |
| Certification | best quantity with lower price plastic roll on bottle from SRS packaging |
| Model Number | RPA-15ml |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.35
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000000 |
| Delivery Time | 30-35 |
| Packaging Details | 1.polybag for each product,then with carton outside 2.bottle ,cap,ball can seperate pack, or can as |
| color | As per Pantone No. |
| Capacity | 15ml roll on bottle |
| Advantage | 100% no leakage |
| Decoration | painting and metalized |
| LOGO | Silkprinting and hot stamping |
| Sample in stock | Free |
| cap | aluminum |
| Product name | plastic body roller bottle |
| ball | steel |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPA-15ml |
| Certification | 15ml roll on bottle for perfume |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.275
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| item | RPA-10ml roll on bottle |
| size | 19mm*92mm |
| color | red |
| seal | roll on |
| used for | china supplier pharmaceutical plastic anti-itch green roll on bottle 5ml perfume bottle |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Place of Origin | zhejiang |
| Brand Name | SRS |
| Certification | best quantity with lower price plastic roll on bottle from SRS packaging |
| Model Number | RPA-10ml |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.287
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| item | RPA-15ml roll on bottle |
| size | 26mm*130mm |
| color | green color |
| seal | roll on |
| used for | china supplier pharmaceutical plastic anti-itch green roll on bottle 5ml perfume bottle |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Place of Origin | zhejiang |
| Brand Name | SRS |
| Certification | best quantity with lower price plastic roll on bottle from SRS packaging |
| Model Number | RPA-15ml |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!