Products
Manufacturer of a wide range of products which include 10ml Glass Roller Bottle for Skincare Essence,BLPM-15ml No Leakage Empty Clear Glass Bottle With Metal Roller Ball For Perfume,GB3-10ml No Leakage Tube Shape Thick Wall Roller...
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.44-0.8
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 10ml |
| Material | Glass+Plastic/Metal cap +plastic/glass ball/metal ball |
| Size | 21mm(D)*87mm(H) with Plastic Cap |
| Ball | Glass Ball |
| MOQ | 20,000PCS, Stock 100pcs |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | Dome Glossy Dome Matte |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPM-10ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: Large order quantity, favorable price, welcome to send inquiry for detailed consultation~
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 15ml |
| Material | Glass+Plastic/Metal cap +plastic/glass ball/metal ball |
| MOQ | 20,000PCS, Stock 100pcs |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | PP cap, metal cap, bamboo cap, wood cap |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPM-15ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: US$0.37
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/Month |
| Delivery Time | 35-40pcs |
| Packaging Details | Bottle, cap and roller ball are separately packed. |
| Volume | 10ml |
| Size | 17*118mm |
| Base Material | glass |
| Body Material | glass |
| Collar Material | glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Shape | Tube Shape |
| Ball Material | steel ball/glass ball/plastic ball/gemstone ball |
| Decoration | painting and metalized |
| Color Customization | As per Pantone No. |
| Cap Material | aluminum cap/plastic cap/bamboo cap |
| Printing Method | Silk Screen Printing, Hot Stamping |
| Leakage Proof | 100% no leakage |
| Logo Printing | Silkprinting and hot stamping |
| MOQ | 20,000pcs |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | GB3-10ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: US$0.37
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/Month |
| Delivery Time | 35-40pcs |
| Packaging Details | Bottle, cap and roller ball are separately packed. |
| Volume | 10ml |
| Size | 17*118mm |
| Base Material | glass |
| Body Material | glass |
| Collar Material | glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Shape | Tube Shape |
| Ball Material | steel ball/glass ball/plastic ball/gemstone ball |
| Decoration | painting and metalized |
| Color Customization | As per Pantone No. |
| Cap Material | aluminum cap/plastic cap/bamboo cap |
| Printing Method | Silk Screen Printing, Hot Stamping |
| Leakage Proof | 100% no leakage |
| Logo Printing | Silkprinting and hot stamping |
| MOQ | 20,000pcs |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | GB3-10ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: US$0.53
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/Month |
| Delivery Time | 35-40pcs |
| Packaging Details | Bottle, cap and roller ball are separately packed. |
| Volume | 10ml |
| Size | 17*118mm |
| Base Material | glass |
| Body Material | glass |
| Collar Material | glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Shape | Tube Shape |
| Ball Material | steel ball/glass ball/plastic ball/gemstone ball |
| Decoration | painting and metalized |
| Color Customization | As per Pantone No. |
| Cap Material | aluminum cap/plastic cap/bamboo cap |
| Printing Method | Silk Screen Printing, Hot Stamping |
| Leakage Proof | 100% no leakage |
| Logo Printing | Silkprinting and hot stamping |
| MOQ | 20,000pcs |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | GB3-10ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: US$0.48
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/MOMTH |
| Delivery Time | 30-35DAYS |
| Packaging Details | Bottle, roller ball, caps are separately packed. |
| Volume | 10ml |
| Size | See dimension chart |
| Base Material | glass |
| Body Material | glass |
| Collar Material | glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | Hot Stamping |
| Shape | Flat |
| Ball Material | steel ball/glass ball/plastic ball/gemstone ball |
| Decoration | painting and metalized |
| Color Customization | As per Pantone No. |
| Cap Material | aluminum cap/plastic cap/bamboo cap |
| Printing Method | Silk Screen Printing |
| Leakage Proof | 100% no leakage |
| Logo Printing | Silkprinting and hot stamping |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | GB3-10ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.44-0.8
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 10ml |
| Material | Glass bottle+Aluminum cap+304stailess steel ball |
| Size | 17mm(D)*117mm(H) |
| Ball | Steel Ball, glass ball, plastic ball |
| MOQ | 20,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | Aluminum metal cap/PP plastic cap |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | GB2(S/M)-10ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: US$0.48
| Volume | 10ml |
| Size | 17*118mm |
| Base Material | glass |
| Body Material | glass |
| Collar Material | glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | Hot Stamping |
| Shape | Flat |
| Ball Material | steel ball/glass ball/plastic ball/gemstone ball |
| Decoration | painting and metalized |
| Color Customization | As per Pantone No. |
| Cap Material | aluminum cap/plastic cap/bamboo cap |
| Printing Method | Silk Screen Printing |
| Leakage Proof | 100% no leakage |
| Logo Printing | Silkprinting and hot stamping |
| Model Number | GB1-10ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: $0.43
| Capacity | 10ml/15ml |
| Shape | Round |
| Base Material | Glass |
| Body Material | Glass |
| Collar Material | Glass |
| Cap Material | Plastic/Aluminum/Bamboo |
| Ball Material | Steel/Glass/Gemstone |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | Screen Printing |
| Printing Method | Silk printing/Hot stamping/Labels |
| Color Customization | Pantone Color |
| No Leakage | 100% Guaranteed |
| MOQ | 20000psc |
| Lead Time | 35 days |
| Packing Method | Bottle/Ball/Cap separately |
| Model Number | GB1 |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20000
Price: US$0.35
| Volume | 10ml |
| Base Material | Glass |
| Body Material | Glass |
| Sealing Type | Screw Cap |
| Surface Handling | Screen Printing |
| Printing Handling | Silk Screen Printing, Gold Stamp |
| Color | Painting/metalized color |
| Shape | Square |
| Wall Thickness | Thick |
| Item No. | GB2(S-P)--10ml |
| MOQ | 20,000Pcs |
| Production Lead Time | 35days |
| Custom Color | Pantone No. or actual samples |
| Logo Printing | Silk print, hot stamping, labelling |
| Advantage | No leakage, no scratching |
| Model Number | GB2(S-P) |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!