Products
Manufacturer of a wide range of products which include Customized Printing 4ml Perfume Roller Bottles Round Shape Transparent Glass,SRS Packaging 5ml Customized Molded Glass Roll on Bottle for Perfume Essential,BG-5ML Manufacture ...
MOQ: 20000
Price: CN¥0.9689
| Body Material | Glass |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Plastic Type | Glass |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Product name | Glass Roll On Bottle |
| Usage | Essential oil, perfumr, etc |
| Volume | 4ml |
| Color | Customized |
| MOQ | 20,000pcs |
| Logo Printing | silk printing or hot stamping |
| Sample | free in stock |
| Delivery time | 35days |
| Advantage | 100% No leakage no shaving |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.18
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,refreshing,anti-itch and etc. |
| Body Material | Glass |
| Products name | Molded glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Portable |
| Ball | Plastic,glass,steel,gemstone ball |
| Certificate | ISO9001 |
| LOGO | Silkprint, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Glossy,frosted,metalized,painting |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLPM-5ML |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 5,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD0.706
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 5ML |
| Material | Bamboo outer, glass inner, 304stainless steel ball, short cap |
| Size | 19.7mm(D)*75.2mm(H) Including cap |
| Ball | 304 Stainless Steel Plastic Ball |
| MOQ | 5,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Perfume, massage roller, essential oil bottle etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BG(S)-5ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 5,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD0.778
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 2ML |
| Material | Bamboo outer, glass inner, 304stainless steel ball, short cap |
| Size | 19mm(D)*54mm(H) Including cap |
| Ball | 304 Stainless Steel Plastic Ball |
| MOQ | 5,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Perfume, massage roller, essential oil bottle etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BG(S)-2ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 5,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD0.655
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 2ML |
| Material | Bamboo outer, glass inner, 304stainless steel ball, short cap |
| Size | 19mm(D)*54mm(H) Including cap |
| Ball | 304 Stainless Steel Plastic Ball |
| MOQ | 5,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Perfume, massage roller, essential oil bottle etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BG(G)-2ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 5,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD 1-1.6
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 10ML |
| Material | Bamboo outer, glass inner, 304stainless steel ball, short cap |
| Size | 21mm(D)*105mm(H) with 35cap |
| Ball | 304 Stainless Steel Plastic Ball |
| MOQ | 5,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Perfume, massage roller, essential oil bottle etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BG(S)-10ML(17mm) |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 5,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD 1.05-1.68
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 15ML |
| Material | Bamboo outer, glass inner, 304stainless steel ball, short cap |
| Size | 22mm(D)*125mm(H) with 26cap |
| Ball | 304 Stainless Steel Plastic Ball |
| MOQ | 5,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Perfume, massage roller, essential oil bottle etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BG(S)-15ML(17mm) |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 5000PCS
Price: USD0.85
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| item | BBLP-10ml roll on bottle |
| inner bottle | glass |
| color | real bamboo |
| seal | roll on |
| used for | china supplier pharmaceutical plastic anti-itch green roll on bottle 5ml perfume bottle |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| product time | SRS natural color bamboo 10ml glass roll on bottle for essential oil |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | BBLP-10ml |
| Certification | best quantity with lower price roll on bottle from SRS packaging |
| Place of Origin | zhejiang |
MOQ: 5,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD 0.79-1.3
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | BG(S)-10ML |
| Material | Bamboo outer, glass inner, 304stainless steel ball, short cap |
| Size | 19mm(D)*98mm(H) with short cap |
| Ball | 304 Stainless Steel Plastic Ball |
| MOQ | 5,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Perfume, massage roller, essential oil bottle etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BG(S)-10ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 5,000 PCS
Price: FOB Ningbo USD0.859
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 10ML |
| Material | Bamboo outer, glass inner, 304stainless steel ball, short cap |
| Size | 19.7mm(D)*103.6mm(H) Including cap |
| Ball | 304 Stainless Steel/ Plastic Ball/ Gemstone Ball |
| MOQ | 5,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Perfume, massage roller, essential oil bottle etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BG(G)-10ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!