Products
Manufacturer of a wide range of products which include Customized Printing 4ml Perfume Roller Bottles Round Shape Transparent Glass,SRS Packaging 5ml Customized Molded Glass Roll on Bottle for Perfume Essential,20ml White Plastic ...
MOQ: 20000
Price: CN¥0.9689
| Body Material | Glass |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Plastic Type | Glass |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Product name | Glass Roll On Bottle |
| Usage | Essential oil, perfumr, etc |
| Volume | 4ml |
| Color | Customized |
| MOQ | 20,000pcs |
| Logo Printing | silk printing or hot stamping |
| Sample | free in stock |
| Delivery time | 35days |
| Advantage | 100% No leakage no shaving |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.18
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,refreshing,anti-itch and etc. |
| Body Material | Glass |
| Products name | Molded glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Portable |
| Ball | Plastic,glass,steel,gemstone ball |
| Certificate | ISO9001 |
| LOGO | Silkprint, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Glossy,frosted,metalized,painting |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLPM-5ML |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.21/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100,000PCS/DAY |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Packaging Details | 1. Standard exported corrugated carton and well belted. 2. Shipping marks can be printed as per you want. 3. Parts protect by poly bag or special pallet. |
| Cap Type | Roll On Cap |
| Capacity | 20ml |
| Closure Type | Screw-on |
| Color | White, Black, Red, Blue, Green, Yellow, Pink, Orange, Purple, Any custom color |
| Lead Time | 30-45 Days |
| Logo Printing | Available |
| MOQ | 20,000pcs |
| Material | PP PCR Plastic |
| Product Name | Plastic Roll On Bottle RPP Series |
| Series | RPPF |
| Shape | Cylinder |
| Surface | Smooth, Frosted, Embossed, Printed |
| Usage | Essential Oil, Perfume, Lotion, Eye Care |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPPF-20ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.18/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100,000PCS/DAY |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Packaging Details | 1. Standard exported corrugated carton and well belted. 2. Shipping marks can be printed as per you want. 3. Parts protect by poly bag or special pallet. |
| Cap Type | Roll On Cap |
| Capacity | 18ml 20ml 25ml |
| Closure Type | Screw-on |
| Color | White, Black, Red, Blue, Green, Yellow, Pink, Orange, Purple, Any custom color |
| Lead Time | 30-45 Days |
| Logo Printing | Available |
| MOQ | 20,000pcs |
| Material | PP PCR Plastic |
| Product Name | Plastic Roll On Bottle RPP Series |
| Series | RPPG |
| Shape | Cylinder |
| Surface | Smooth, Frosted, Embossed, Printed |
| Usage | Essential Oil, Perfume, Lotion, Eye Care, Mosquito bite itch relief |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPPF-20ML Dome cap |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.45/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100,000PCS/DAY |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Packaging Details | 1. Standard exported corrugated carton and well belted. 2. Shipping marks can be printed as per you want. 3. Parts protect by poly bag or special pallet. |
| Cap Type | Roll On Cap |
| Capacity | 18ml 20ml 25ml |
| Closure Type | Screw-on |
| Color | White, Black, Red, Blue, Green, Yellow, Pink, Orange, Purple, Any custom color |
| Lead Time | 30-45 Days |
| Logo Printing | Available |
| MOQ | 20,000pcs |
| Material | PP PCR Plastic |
| Product Name | Plastic Roll On Bottle RPP Series |
| Series | RPPG |
| Shape | Cylinder |
| Surface | Smooth, Frosted, Embossed, Printed |
| Usage | Essential Oil, Perfume, Lotion, Eye Care, Mosquito bite itch relief |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPPF-20ML Dome cap |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or trial order
Price: USD0.2/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100,000PCS/DAY |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Packaging Details | 1. Standard exported corrugated carton and well belted. 2. Shipping marks can be printed as per you want. 3. Parts protect by poly bag or special pallet. |
| Cap Type | Roll On Cap |
| Capacity | 20ml 0.66oz |
| Closure Type | Screw-on |
| Color | White, Black, Red, Blue, Green, Yellow, Pink, Orange, Purple, Any custom color |
| Lead Time | 30-35 Days |
| Logo Printing | Available |
| MOQ | Stock 100pcs; Custom order 20,000pcs |
| Material | PP PCR Plastic |
| Product Name | Plastic Roll On Bottle |
| Finish | Matte Frsoted mould/ Glossy mould |
| Shape | Cylinder/Round |
| Surface | Smooth, Frosted, Embossed, Printed |
| Usage | Essential Oil, Perfume, Lotion, Eye Care |
| Package Area | Cosmetic Packaging/pharmaceutical Packaging |
| Packaging Type | Primary Package for Containing |
| Company Type | Manufacture |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPP(P)-20ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or trial order
Price: USD0.18-0.45/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100,000PCS/DAY |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | 1. Standard exported corrugated carton and well belted. 2. Shipping marks can be printed as per you want. 3. Parts protect by poly bag or special pallet. |
| Cap Type | Roll On Cap |
| Capacity | 20ml 0.66oz |
| Closure Type | Screw-on |
| Color | White, Black, Red, Blue, Green, Yellow, Pink, Orange, Purple, Any custom color |
| Lead Time | 30-35 Days |
| Logo Printing | Available |
| MOQ | Stock 100pcs; Custom order 20,000pcs |
| Material | PP PCR Plastic |
| Product Name | Plastic Roll On Bottle |
| Finish | Matte Frsoted mould/ Glossy mould |
| Shape | Cylinder/Round |
| Surface | Smooth, Frosted, Embossed, Printed |
| Usage | Essential Oil, Perfume, Lotion, Eye Care |
| Package Area | Cosmetic Packaging/pharmaceutical Packaging |
| Packaging Type | Primary Package for Containing |
| Company Type | Manufacture |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPP(P)-20ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or trial order
Price: USD0.18-0.45/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100,000PCS/DAY |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | 1. Standard exported corrugated carton and well belted. 2. Shipping marks can be printed as per you want. 3. Parts protect by poly bag or special pallet. |
| Cap Type | Roll On Cap |
| Capacity | 20ml 0.66oz |
| Closure Type | Screw-on |
| Color | White, Black, Red, Blue, Green, Yellow, Pink, Orange, Purple, Any custom color |
| Lead Time | 30-35 Days |
| Logo Printing | Available |
| MOQ | Stock 100pcs; Custom order 20,000pcs |
| Material | PP PCR Plastic |
| Product Name | Plastic Roll On Bottle |
| Finish | Matte Frsoted mould/ Glossy mould |
| Shape | Cylinder/Round |
| Surface | Smooth, Frosted, Embossed, Printed |
| Usage | Essential Oil, Perfume, Lotion, Eye Care |
| Package Area | Cosmetic Packaging/pharmaceutical Packaging |
| Packaging Type | Primary Package for Containing |
| Company Type | Manufacture |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPP(P)-20ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or trial order
Price: USD0.18-0.45/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100,000PCS/DAY |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | 1. Standard exported corrugated carton and well belted. 2. Shipping marks can be printed as per you want. 3. Parts protect by poly bag or special pallet. |
| Cap Type | Roll On Cap |
| Capacity | 20ml 0.66oz |
| Closure Type | Screw-on |
| Color | White, Black, Red, Blue, Green, Yellow, Pink, Orange, Purple, Any custom color |
| Lead Time | 30-35 Days |
| Logo Printing | Available |
| MOQ | Stock 100pcs; Custom order 20,000pcs |
| Material | PP PCR Plastic |
| Product Name | Plastic Roll On Bottle |
| Finish | Matte Frsoted mould/ Glossy mould |
| Shape | Cylinder/Round |
| Surface | Smooth, Frosted, Embossed, Printed |
| Usage | Essential Oil, Perfume, Lotion, Eye Care |
| Package Area | Cosmetic Packaging/pharmaceutical Packaging |
| Packaging Type | Primary Package for Containing |
| Company Type | Manufacture |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPP(P)-20ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or trial order
Price: USD0.18-0.45/PCS
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100,000PCS/DAY |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | 1. Standard exported corrugated carton and well belted. 2. Shipping marks can be printed as per you want. 3. Parts protect by poly bag or special pallet. |
| Cap Type | Roll On Cap |
| Capacity | 20ml 0.66oz |
| Closure Type | Screw-on |
| Color | White, Black, Red, Blue, Green, Yellow, Pink, Orange, Purple, Any custom color |
| Lead Time | 30-35 Days |
| Logo Printing | Available |
| MOQ | Stock 100pcs; Custom order 20,000pcs |
| Material | PP PCR Plastic |
| Product Name | Plastic Roll On Bottle |
| Finish | Matte Frsoted mould/ Glossy mould |
| Shape | Cylinder/Round |
| Surface | Smooth, Frosted, Embossed, Printed |
| Usage | Essential Oil, Perfume, Lotion, Eye Care |
| Package Area | Cosmetic Packaging/pharmaceutical Packaging |
| Packaging Type | Primary Package for Containing |
| Company Type | Manufacture |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPP(P)-20ml |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!