Products
Manufacturer of a wide range of products which include Customized Printing 4ml Perfume Roller Bottles Round Shape Transparent Glass,SRS Packaging 5ml Customized Molded Glass Roll on Bottle for Perfume Essential,SGB2-5+5ML Clear Do...
MOQ: 20000
Price: CN¥0.9689
| Body Material | Glass |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Plastic Type | Glass |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Product name | Glass Roll On Bottle |
| Usage | Essential oil, perfumr, etc |
| Volume | 4ml |
| Color | Customized |
| MOQ | 20,000pcs |
| Logo Printing | silk printing or hot stamping |
| Sample | free in stock |
| Delivery time | 35days |
| Advantage | 100% No leakage no shaving |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.18
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,refreshing,anti-itch and etc. |
| Body Material | Glass |
| Products name | Molded glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Portable |
| Ball | Plastic,glass,steel,gemstone ball |
| Certificate | ISO9001 |
| LOGO | Silkprint, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Glossy,frosted,metalized,painting |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLPM-5ML |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.38
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 5+5ml |
| Material | Glass bottle+Plastic cap+304stailess steel ball |
| Size | 15mm(D) |
| Ball | Steel Ball |
| MOQ | 20,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | Aluminum metal cap/PP plastic cap |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SGB2-5+5ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.38
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 5+5ml |
| Material | Glass bottle+Plastic cap+304stailess steel ball |
| Size | 15mm(D) |
| Ball | Steel Ball |
| MOQ | 20,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | Aluminum metal cap/PP plastic cap |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SGB2-5+5ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!