Products
Manufacturer of a wide range of products which include 10ml Glass Roller Bottle for Skincare Essence,BLPM-15ml No Leakage Empty Clear Glass Bottle With Metal Roller Ball For Perfume,PET30-50ML White PET Roll On Bottle With Screw C...
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.44-0.8
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 10ml |
| Material | Glass+Plastic/Metal cap +plastic/glass ball/metal ball |
| Size | 21mm(D)*87mm(H) with Plastic Cap |
| Ball | Glass Ball |
| MOQ | 20,000PCS, Stock 100pcs |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | Dome Glossy Dome Matte |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPM-10ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: Large order quantity, favorable price, welcome to send inquiry for detailed consultation~
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 15ml |
| Material | Glass+Plastic/Metal cap +plastic/glass ball/metal ball |
| MOQ | 20,000PCS, Stock 100pcs |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | PP cap, metal cap, bamboo cap, wood cap |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | BLPM-15ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs
Price: USD0.58-0.7/PCS
| Payment Terms | T/T, Western Union, L/C |
| Supply Ability | 400,000pcs/month |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | Export standard cartons |
| Feature | Leak-proof |
| Capacity | 10ml~170ml |
| Dispensing | Roller Ball |
| Customization | Logo, Color, Size, Packaging |
| Usage | Cosmetics, Personal Care |
| Material | PET PCR |
| Shape | Round |
| Application | Essential Oils, Perfumes, Serums, Etc. |
| Color | White, or custom colored |
| Varnish | Injection glossy |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | PET30 |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20,000pcs
Price: USD0.58-0.7/PCS
| Payment Terms | T/T, Western Union, L/C |
| Supply Ability | 400,000pcs/month |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | Export standard cartons |
| Feature | Leak-proof |
| Capacity | 10ml~170ml |
| Dispensing | Roller Ball |
| Customization | Logo, Color, Size, Packaging |
| Usage | Cosmetics, Personal Care |
| Material | PET PCR |
| Shape | Round |
| Application | Essential Oils, Perfumes, Serums, Etc. |
| Color | White, or custom colored |
| Varnish | Injection glossy |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | PET30 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000pcs
Price: USD0.58-0.7/PCS
| Payment Terms | T/T,Western Union,L/C |
| Supply Ability | 400,000pcs/month |
| Delivery Time | 35-40days |
| Packaging Details | Export standard cartons |
| Feature | Leak-proof |
| Capacity | 10ml~170ml |
| Dispensing | Roller Ball |
| Customization | Logo, Color, Size, Packaging |
| Usage | Cosmetics, Personal Care |
| Material | PET PCR |
| Shape | Round |
| Application | Essential Oils, Perfumes, Serums, Etc. |
| Color | White, or custom colored |
| Varnish | Injection glossy |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | PET30 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000pcs
Price: USD0.24-0.7/PCS
| Payment Terms | T/T,Western Union,L/C |
| Supply Ability | 400,000pcs/month |
| Delivery Time | 35-40days |
| Packaging Details | Export standard cartons |
| Feature | Leak-proof |
| Capacity | 10ml~170ml |
| Dispensing | Roller Ball |
| Customization | Logo, Color, Size, Packaging |
| Usage | Cosmetics, Personal Care |
| Material | PET PCR |
| Shape | Round |
| Application | Essential Oils, Perfumes, Serums, Etc. |
| Color | White, or custom colored |
| Varnish | Injection glossy |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | PET30-50ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000pcs
Price: USD0.58-0.7/PCS
| Payment Terms | T/T, Western Union, L/C |
| Supply Ability | 400,000pcs/month |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | Export standard cartons |
| Feature | Leak-proof |
| Capacity | 10ml~170ml |
| Dispensing | Roller Ball |
| Customization | Logo, Color, Size, Packaging |
| Usage | Cosmetics, Personal Care |
| Material | PET PCR |
| Shape | Round |
| Application | Essential Oils, Perfumes, Serums, Etc. |
| Color | White, or custom colored |
| Varnish | Injection glossy |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | PET30 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000pcs
Price: USD0.58-0.7/PCS
| Payment Terms | T/T, Western Union, L/C |
| Supply Ability | 400,000pcs/month |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | Export standard cartons |
| Feature | Leak-proof |
| Capacity | 10ml~170ml |
| Dispensing | Roller Ball |
| Customization | Logo, Color, Size, Packaging |
| Usage | Cosmetics, Personal Care |
| Material | PET PCR |
| Shape | Round |
| Application | Essential Oils, Perfumes, Serums, Etc. |
| Color | White, or custom colored |
| Varnish | Injection glossy |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | PET30 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000pcs
Price: USD0.2-0.7/PCS
| Payment Terms | T/T, Western Union, L/C |
| Supply Ability | 400,000pcs/month |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | Export standard cartons |
| Feature | Leak-proof |
| Capacity | 10ml~170ml |
| Dispensing | Roller Ball |
| Customization | Logo, Color, Size, Packaging |
| Usage | Cosmetics, Personal Care |
| Material | PET PCR |
| Shape | Round |
| Application | Essential Oils, Perfumes, Serums, Etc. |
| Color | White, or custom colored |
| Varnish | Injection glossy |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | PET Roll On |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20,000pcs
Price: USD0.2-0.7/PCS
| Payment Terms | T/T, Western Union, L/C |
| Supply Ability | 400,000pcs/month |
| Delivery Time | 30-35days |
| Packaging Details | Export standard cartons |
| Feature | Leak-proof |
| Capacity | 10ml~170ml |
| Dispensing | Roller Ball |
| Customization | Logo, Color, Size, Packaging |
| Usage | Cosmetics, Personal Care |
| Material | PET PCR |
| Shape | Round |
| Application | Essential Oils, Perfumes, Serums, Etc. |
| Color | White, or custom colored |
| Varnish | Injection glossy |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | PET Roll On |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!