Products
Manufacturer of a wide range of products which include Customized Printing 4ml Perfume Roller Bottles Round Shape Transparent Glass,SRS Packaging 5ml Customized Molded Glass Roll on Bottle for Perfume Essential,SRSJK-100g 150g 200...
MOQ: 20000
Price: CN¥0.9689
| Body Material | Glass |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Plastic Type | Glass |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Product name | Glass Roll On Bottle |
| Usage | Essential oil, perfumr, etc |
| Volume | 4ml |
| Color | Customized |
| MOQ | 20,000pcs |
| Logo Printing | silk printing or hot stamping |
| Sample | free in stock |
| Delivery time | 35days |
| Advantage | 100% No leakage no shaving |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.18
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,refreshing,anti-itch and etc. |
| Body Material | Glass |
| Products name | Molded glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Portable |
| Ball | Plastic,glass,steel,gemstone ball |
| Certificate | ISO9001 |
| LOGO | Silkprint, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Glossy,frosted,metalized,painting |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLPM-5ML |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.53-0.8
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, caps are separately packed. |
| Capacity | 100g 150g 200g 250g |
| Uses | Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSJK |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.53-0.8
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, caps are separately packed. |
| Capacity | 100g 150g 200g 250g |
| Uses | Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSJK |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.53-0.8
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, caps are separately packed. |
| Capacity | 100g 150g 200g 250g |
| Uses | Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSJK |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.53-0.8
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, caps are separately packed. |
| Capacity | 100g 150g 200g 250g |
| Uses | Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSJK |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.53-0.8
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, caps are separately packed. |
| Capacity | 100g 150g 200g 250g |
| Uses | Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSJK |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.53-0.8
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, caps are separately packed. |
| Capacity | 100g 150g 200g 250g |
| Uses | Cosmetics, Laboratory Use, Food and Beverage, Crafting |
| Stock Sample | Free |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Logo Customization | Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc. |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Pallet | Yes |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSJK |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.53-0.8
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, caps are separately packed. |
| Stock Sample | Free |
| About Us | SRSPACKAGING specializes in high-quality, eco-friendly cosmetic packaging tailored to elevate your brand. Our diverse range includes customizable bottles, jars, tubes, and pumps, crafted with durable, ISO9001-compliant materials to meet global standards. W |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Pallet | Yes |
| Product Category | Plastic Jar |
| Uses | Cosmetics, Laboratory Use, Food And Beverage, Crafting |
| Description | Introducing our 100g double-layer round PP plastic cream jar, designed for both functionality and style. This sleek jar features a durable polypropylene construction, ensuring your creams and ointments remain protected. The double-layer design not only enh |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSJK |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 10,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.53-0.8
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, caps are separately packed. |
| Technical Parameters | Product Category: Cosmetic plastic jar set, Industrial Use: Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical, Logo Customization: Silkscreen, Hot Foil Stamping, Label, Etc., Stock Sample: Free, Customization Sample: With Charge, Welcome Query~, Shape: Round Shoulde |
| Industrial Use | Personal Care/ Cosmetic/ Pharmaceutical |
| Lead Time | 30-35days After Deposit And Approval Samples |
| Description | Introducing our 100g double-layer round PP plastic cream jar, designed for both functionality and style. This sleek jar features a durable polypropylene construction, ensuring your creams and ointments remain protected. The double-layer design not only enh |
| Contact Us | Available |
| Product Name | SRSJK-100g Empty manufacture solid orange color plastic jar set with gold collar line white logo printing for balm Creams and Moisturizers |
| MOQ | Custom Order 10,000PCS |
| Product Images | Available |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | SRSJK |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!