Products
Manufacturer of a wide range of products which include Customized Printing 4ml Perfume Roller Bottles Round Shape Transparent Glass,SRS Packaging 5ml Customized Molded Glass Roll on Bottle for Perfume Essential,SRS Empty Cosmetic ...
MOQ: 20000
Price: CN¥0.9689
| Body Material | Glass |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Plastic Type | Glass |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic |
| Base Material | Glass |
| Sealing Type | Roll On |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Product name | Glass Roll On Bottle |
| Usage | Essential oil, perfumr, etc |
| Volume | 4ml |
| Color | Customized |
| MOQ | 20,000pcs |
| Logo Printing | silk printing or hot stamping |
| Sample | free in stock |
| Delivery time | 35days |
| Advantage | 100% No leakage no shaving |
| Model Number | BLPM-4ml |
| Brand Name | SRS |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20000
Price: CN¥1.18
| Industrial Use | Cosmetic |
| Sealing Type | Easy Open End |
| Surface Handling | SCREEN PRINTING |
| Use | Perfume, Essential Oil, Skin Care, Other Cosmetic, Perfume,essential oil,refreshing,anti-itch and etc. |
| Body Material | Glass |
| Products name | Molded glass roll on bottle |
| Advantage | No leakage,No scratching |
| Style | Portable |
| Ball | Plastic,glass,steel,gemstone ball |
| Certificate | ISO9001 |
| LOGO | Silkprint, hot stamping,label,3D printing |
| Decoration | Glossy,frosted,metalized,painting |
| Sample in stock | Free within 2 days |
| Sample customs | 7~10 days with cost |
| Model Number | BLPM-5ML |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.25
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| item | DH-8ML |
| inner bottle | pp |
| color | black |
| seal | roll on |
| used for | china supplier pharmaceutical plastic anti-itch green roll on bottle 5ml perfume bottle |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| product time | SRS empty cosmetic 8ml black color plastic roller ball bottle with hook |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | DH-8ml |
| Certification | best quantity with lower price plastic roll on bottle from SRS packaging |
| Place of Origin | zhejiang |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: FOB Ningbo USD 0.24-0.6
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 4,000,000 PCS/Month |
| Delivery Time | 30-35Days |
| Packaging Details | Bottle, Cap are Roller ball are separately packed. |
| Capacity | 5ml |
| Material | PP plastic bottle+Aluminum cap+304stailess steel ball |
| Size | 16mm(D)*76mm(H) with Aluminum Cap |
| Ball | Steel Metal Ball |
| MOQ | 20,000PCS |
| Industrial Use | Personal Care |
| Used For | Anti-acne, eye serum, skincare essence, anti-itch liquid etc. |
| Advantage | 100% No Leakage |
| Color Customization | According to pantone code, or actual sample |
| Logo Customization | Silkscreen, hot foil stamping, label, etc. |
| Lead Time | 30-35days after deposit and approval samples |
| Stock Sample | Free |
| Customization Sample | With Charge, welcome query~ |
| Payment Term | 50% deposit, the balance before shipment |
| Surface handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, electroplate, Acid Etch |
| Shape | Cylindrical Round |
| Cap Option | Aluminum metal cap/PP plastic cap |
| Brand Name | SRS Packaging |
| Model Number | RPA-5ML |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.133
| item | RPA-8ml roll on bottle |
| size | 14*70mm |
| color | clear |
| seal | roll on |
| used for | china supplier pharmaceutical plastic anti-itch green roll on bottle 5ml perfume bottle |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| Place of Origin | zhejiang |
| Brand Name | SRS |
| Certification | best quantity with lower price plastic roll on bottle from SRS packaging |
| Model Number | RPA-3ml |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.11
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| item | 3ml roll on bottle |
| size | 16mm*49mm |
| color | any color |
| use for | roll on bottle for sample |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | RPP-3ml |
| Certification | 3ml roll on bottle |
| Place of Origin | zhejiang |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.223-0.6
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| Delivery Time | 30-35days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| Usage | Disinfectant bottle, pain relief products bottle etc. |
| Surface Handling | Screen Printing, Hot Stamping, Frost, Electroplate, Acid Etch |
| Advantage (from Product Description) | 100% No leakage, No shaving |
| Used For | Anti-acne, Eye Serum, Skincare Essence, Anti-itch Liquid Etc. |
| Color Customization | According To Pantone Code, Or Actual Sample |
| Industrial Use | Personal Care |
| Material | PP Plastic Bottle+Aluminum Cap+304stailess Steel Ball |
| Cap Option | Aluminum Metal Cap/PP Plastic Cap |
| Place of Origin | zhejiang |
| Brand Name | SRS |
| Certification | ISO9001 |
| Model Number | RPP-7ml |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.25
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| item | DH-3ML |
| inner bottle | glass |
| color | real bamboo |
| seal | roll on |
| used for | china supplier pharmaceutical plastic anti-itch green roll on bottle 5ml perfume bottle |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| product time | SRS empty cosmetic 3ml mini plastic perfume roll on bottle with hook |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | DH-3ml |
| Certification | best quantity with lower price plastic roll on bottle from SRS packaging |
| Place of Origin | zhejiang |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.25
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| item | DH-3ML |
| inner bottle | glass |
| color | real bamboo |
| seal | roll on |
| used for | china supplier pharmaceutical plastic anti-itch green roll on bottle 5ml perfume bottle |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| product time | SRS empty cosmetic 3ml mini pink color plastic roll on bottle with hook |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | DH-3ml |
| Certification | best quantity with lower price plastic roll on bottle from SRS packaging |
| Place of Origin | zhejiang |
MOQ: 20,000pcs for custom order, 100pcs for testing or sample
Price: USD0.25
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1,000,000PCS/per month |
| Delivery Time | 35days |
| Packaging Details | bottle, cap, holder with ball is seperately packaging |
| item | DH-3ML |
| inner bottle | plastic |
| color | clear |
| seal | roll on |
| used for | china supplier pharmaceutical plastic anti-itch green roll on bottle 5ml perfume bottle |
| advantage | 100% no leakage |
| factory | SHANGYU SHENGRUISI (SRS) PACKAGING |
| product time | SRS cosmetic empty round shape white color mini 3ml plastic roll on bottle with hook |
| Brand Name | SRS |
| Model Number | DH-3ml |
| Certification | best quantity with lower price plastic roll on bottle from SRS packaging |
| Place of Origin | zhejiang |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!