Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Precision Engineered CZ Section Steel Forming Machine Durable Cold Roll For Reliable Production,Full...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | CZ steel equipment |
| Customized | Customized |
| Control Type | Artificial |
| Model | CZ Steel Equipment |
| Cutting Material | Infinite Shear |
| Specification | 9300mm*1400mm*2000mm |
| HS Code | 8455229090 |
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Transmission Mode | 1.2-1.5-Inch Chain Drive |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400set/Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | Artificial |
| Automatic Grade | Automatic |
| Model | CZ Steel Equipment |
| Transmission Mode | 1.2-1.5-Inch Chain Drive |
| Cutting Material | Infinite Shear |
| Package Size | 930.00cm * 140.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Production Capacity | 400set/Year |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | C Purline & Z Purlin Making Machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | CZ steel equipment |
| Customized | Customized |
| Control Type | CNC |
| Operate | Automated Operation |
| Craftsmanship | Precision Forming |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Trademark | HENGFU |
| HS Code | 8455229090 |
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Productivity | High Productivity |
| Quality | Durability |
| Specification | 9300mm*1400mm*2000mm |
| Origin | Cangzhou City, Dongguang County |
| Production Capacity | 500pieces/Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | CZ steel equipment |
| Customized | Customized |
| Control Type | Artificial |
| Model | CZ Steel Equipment |
| Cutting Material | Infinite Shear |
| Specification | 9300mm*1400mm*2000mm |
| HS Code | 8455229090 |
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Transmission Mode | 1.2-1.5-Inch Chain Drive |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400set/Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | Artificial |
| Automatic Grade | Automatic |
| Transmission Mode | 1.2-1.5-Inch Chain Drive |
| Cutting Material | Infinite Shear |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 9300mm*1400mm*2000mm |
| Package Size | 930.00cm * 140.00cm * 200.00cm |
| 930.00cm * Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | Artificial |
| Automatic Grade | Automatic |
| Transmission Mode | 1.2-1.5-Inch Chain Drive |
| Cutting Material | Infinite Shear |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 9300mm*1400mm*2000mm |
| Package Size | 930.00cm * 140.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | Artificial |
| Automatic Grade | Automatic |
| Transmission Mode | 1.2-1.5-Inch Chain Drive |
| Cutting Material | Infinite Shear |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 9300mm*1400mm*2000mm |
| Package Size | 930.00cm * 140.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | Artificial |
| Automatic Grade | Automatic |
| Transmission Mode | 1.2-1.5-Inch Chain Drive |
| Cutting Material | Infinite Shear |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 9300mm*1400mm*2000mm |
| Package Size | 930.00cm * 140.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | Artificial |
| Automatic Grade | Automatic |
| Transmission Mode | 1.2-1.5-Inch Chain Drive |
| Cutting Material | Infinite Shear |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 9300mm*1400mm*2000mm |
| Package Size | 930.00cm * 140.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!