Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Leveling Cutting Shearing Machine With 15 Rows Top 16 Rows Bottom Rolls 7.5kW Servo Motor And PLC Co...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Gear Transmission |
| Transmission Mode | Gear Transmission |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Leveling Cutting Shearing Machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Automation | Automatic |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| HS Code | 84552210 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Gear Transmission |
| Transmission Mode | Gear Transmission |
| Automation | Automatic |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Gear Transmission |
| Transmission Mode | Gear Transmission |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| HS Code | 84552210 |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Gear Transmission |
| Transmission Mode | Gear Transmission |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Condition | New |
| Tile Type | Colored Steel |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Gear Transmission |
| Transmission Mode | Gear Transmission |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| HS Code | 84552210 |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Automation | Automatic |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Gear Transmission |
| Transmission Mode | Gear Transmission |
| Automation | Automatic |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Transmission Mode | Gear Transmission |
| Transmission Method | Gear Transmission |
| Automation | Automatic |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Feeding Width | 1300mm |
| Applicable Material | Stainless steel |
| Effective Forming Width | 1250mm |
| Processable Thickness | 1-2mm (Common: 2mm) |
| Length Error | ±1mm |
| Plate Output Speed | 15-25M/min |
| Transmission Mode | Gear drive |
| Rolling Shaft Material | 40Cr |
| Production Line Process | Uncoiling → Guided Feeding → Roll Forming → Fixed-length Cutting → Finished Plate Output |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!